Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik a véletlen?

Létezik a véletlen?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 20:24
 1/5 haggyámán ***** válasza:

Létezik hát. :-)

Vagy az előre elrendeltetett, hogy én leszek az első válaszolód?

2011. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen létezik. Nekem mindig jót hoz egy-egy véletlen, álatlában jobban sülnek el, mint a megtervezett dolgok, de lehet, hogy ezzel csak én vagyok így.
2011. márc. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

igaz, használom én is a szót("véletlen volt, bocs.."), de az sem igazi véletlen valójában, ha például rálépek valaki cipőjére(nem direkt), mert vélhető, akár előrelátható is volt, hogy rá fogok lépni, mivel nem figyeltem, és éppen abban az irányban, és abban lépéssebességgel, és pontosan akkor mentem arra. és hogy épp akkor arra kellett mennem, ezt pedig rengeteg dolog befolyásolhatta, akár amolyan "felsőbb erők" is. sőt, még a lottó számok sem véletlenül jönnek ki, hanem még azt is előre lehetne jósolni, ha pontosan ismerjük a sorsológép működését, és Tökéletesen pontosan tudnánk, hogy ki, mikor mennyire keverte meg a golyókat(az sem véletlen hogy éppen hogy keveri meg, mert ez függhet a kedvétől, vagy akármitől, ami szintén nem egy véletlen dolog). na de nem is folytatom.

tényleg vannak olyan helyzetek, mikor már azt mondja az ember, hogy ez nem lehet véletlen. gondolom fordult már elő veletek is ilyen.

a véleményírós kérdéseknél mindig jönnek a lepontozások, úgyhogy csak nyugodtan egyébként. :)

semmi sem véletlen.

2011. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

attól függ, ki hogyan értelmezi magát a szót.

Vannak véletlen helyzetek.

de maga a véletlen nem létezhet.

lehet, hogy csak pár fizikai részecske véletlen összekerülése miatt vagyunk most itt, de nem véletlenül vonzzák egymást bizonyos részecskék, nem véletlen, hogy forog a föld.

2011. márc. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. márc. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!