Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Támogatjátok az atomerőműveket?

Támogatjátok az atomerőműveket?

Figyelt kérdés
Ugye a mostani Japán atomerőmű felrobbanása miatt hirtelen megin a "zöldek" elkezdtek izomból kampányolni az atomerőművek ellen. Németországban is nemtom hány kilométeres sor állt egy erőmű előtt, hogy bezárják. Ti támogatjátok az atomerőműveke fejlesztését/ létesítését vagy ellene vagytok? Én a magam részéről támogatom mert hatalmas energiát lehet előállítani vele viszonylag olcsón és kis helyen. Csak persze a biztonságra is ügyeljenek mindenképp.
2011. márc. 17. 16:26
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Én is támogatom. A zöldek meg költözzenek inkább be egy erdőbe vagy ki valami pusztára nomádnak...
2011. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én is egyetértek! Ugye volt interjú is néhány olyan emberrel aki a sorban állt és tiltakozott az erőművek ellen. Csak a negatív dolgokat mondták el. Erre ismerősöm megjegyezte: "Akkor mennyen haza és éljen áram nélkül! 1 hét alatt megváltozna a véleménye az atomerőművekről és másképp látná a dolgot!" Én ezzel teljesen egyetértek! Ha biztonságosan képesek üzemeltetni az erőműveket mértne használjuk ki?
2011. márc. 17. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Ezt az energiát sok minden másból is lehetne pótolni: szél-, nap-, vízenergia, árapály erőmű. Nem ellenzem az atomenergiát, de ha lehetne választani, nem azt építenék.
2011. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet az igaz, de sokkal drágábban és sokkal nagyobb helyet igényelne. Napkollektorokból több 100 négyzetkilométernyi kéne, hogy akkora energiát termeljenek mint amekkorát egy atomerőmű képes előállítani. És ha ez lenne akkor sem biztos, hogy jó lenne mert ekkora energia eléréséhez egész évben felhőmentes időre lenne szüksége.
2011. márc. 19. 18:40
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Én támogatom! Még egy Csernobilnak nem nagy az esélye...


Amúgy egyet nem értek. Ezeket miért lakott területek közelébe építik? Mert ha valami gond van, szinte biztos, hogy a 20-30 km-es körzet érintett lesz.

2011. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
85%
a fúziós erőmű lesz a következő lépés ahol egyszerűen elmagyarázva egy kis napot forgatnak egy csőben plazma állapoton, és ez termeli a hőt így melegítik a vizet, ha gond van kifolyik egy kis láva ami nem sugárzó
2011. márc. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én erőműben dolgozok, Pakson. Nekünk jó munka, biztos munka. Ha nem lenne akkor valószínű én seftelnék vagy már lehet régen ülnék úgy le lenne amortizálva a könyék. Bent minden jó és korszerűsítve van. Cserélünk ki mindent. Leállásokon a karbantartásnál nagyon modern szerszámokkal dolgozunk. Tudják a fejesek is hogy nem játék ezért mennek biztosra...és még egy picit többre:). Én nem utálom a zöldeket, csak nem esik jól hogy 12 óra fárasztó munka után nyáron odanyom a kezembe egy lapot gázálarcba hogy forduljak a munkahelyem ellen. Megalázónak érzem azt hogy én ott rövid gatyába csattogok a buszhoz, az meg ott áll előttem gázálarcba mintha betegek lennénk. Itt még a magyar zászló van kint, nem mint Szekszárdon egy csomó cégnél a német. Én leszarom mit akarnak, ezt hagyják békén mert biztonságos, én tudom mert látom, én dolgozok rajta hogy az legyen. Az apám dolgozik rajta, építette ugyan úgy ahogy mind a két nagyapám építette. Úgyhogy támogassátok, mi meg biztonságba tartjuk;)
2012. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó nagyon egyetértek veled. A zöldek szerintem tudatlanok csak vakon szemellenzősen abban hisznek amit kitalálnak!
2012. jan. 16. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én köszönöm hogy így gondolod te is:). Ja a másik meg hogy ez hogy felrobban..evvel nagyon nagyon sok idióta városi legenda megy. Mi tanultuk mi lesz, és nem amit sokan állítanak:)
2012. jan. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A hőerőművek néha hosszú fekete füstoszlopot eregetnek üzemszerű működés mellett. Egy atomerőmű soha - üzemszerű működés mellett.
2012. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!