Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Próbaidő vagy határozott...

Próbaidő vagy határozott szerződés lejárta előtt eljönni?

Figyelt kérdés
Bocsi hogy ide írok, de tényleg nem válaszolnak a saját rovatába az embernek sajnos. Szóval tudom, hogy lehetséges, de mennyire szemétség ez, ha nem érzed magad jól a melóhelyen, és úgy érzed, hogy kifogtak téged és nemigazán jogosan. Várjak miután jeleztem, hogy eljövök, vagy ne? köszi: egy bizonytalan ember. :)
2011. márc. 27. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Most próbaidőn vagy vagy határozott idejű szerződéssel?

A próbaidőnek éppen az a lényege, hogy bármelyik fél indoklás nélkül felmondhat, ha nem érzed jól magad, akkor beszélj a főnökköddel és már mehetsz is! Ha nem akarsz igazad mondani, akkor mondhatod hogy kilátásban van egy másik munkahely, ami egy órával közelebb van a lakóhelyedhez ugyanazért a bérért, stb. Megmondod, hogy hétfőn kezdenél ott, és hétfőn már ott sem vagy!

Próbaidő lejárta után már ott foghatnak hetekig, hogy töltsd le a felmondási idődet mielőtt kilépsz!

Határozott szerződés lejárta előtt is ki lehet lépni, beszélni kell a feletteseddel, kulturáltan, normálisan, kérni hogy lehetőleg közös megegyezéssel engedjenek el, a felmondási időt pedig vagy elengedik, vagy nem.

A lényeg a kommunikáció!

2011. márc. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
közvetítő cég álltal vagyok, nemsokára vége a kezdeti első havi szerződésnek,(ezután jönne a hosszabítás még) a két hét próbaidő ahogy olvastam az már lejárt. de kb három hete vagyok itt. de legszívesebben már be sem mennék holnap.
2011. márc. 27. 21:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan leszámolhatsz semmi következménye nincs.
2011. márc. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát jogilag tudom. De nem cserbenhagyás ez ha pl már holnap sem mennék? Lenne szégyelni valóm? Igazából ez a fő kérdésem. Jelezném a főnöknek, meg a közvetítőnek is de már nem mennék.
2011. márc. 27. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan szólhatsz, hogy ne hosszabbítsák meg a szerződésedet.

Ami azt illeti, akkor sem tudom mi baj érhet, ha mondjuk hétfőn szerzel orvosi igazolást a hétre, betelefonálsz hogy beteg vagy, kiírtak eddig és eddig, és egyúttal ki szeretnél lépni a következő héttől.

A legrosszabb ami történhet, hogy a papírjaidra ráírják, te mondtál fel, így munkanélküli segélyt csak ha jól emlékszem - 3 hónap múlva igényelhetsz. Ha amúgy sem járna munkanélküli, akkor meg nincs semmi baj..

2011. márc. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szólsz nekik, akkor nem cserbenhagyás. Eltűnni szó nélkül nem illik.. Az okokról meg nem muszáj tudniuk, elég legyen annyi hogy jó okod van rá:)
2011. márc. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát az járna mert van több mint 200 napom. szóval ez sem lenne nekem mindegy. de mondom a hátam mögött ennyi idő után már dumálnak és xarul esik mert dolgozok mint állat pedig.
2011. márc. 27. 21:09
 8/8 A kérdező kommentje:
szóval összegezve: Jogilag tudom, lehetséges ez. De morálisan, ha már a hó végét sem akarok megvárni, egyszóval holnaptól lezárni a dolgot, és gondolom amíg próbaidős a dolog, bár nemtom ezaz e még hogy közössel megírja e a közvetítő cég
2011. márc. 27. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!