Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy határozott idejű...

Ha egy határozott idejű munkaviszony alatt esem teherbe, akkor is tart a szerződés végéig a munkaviszony?

Figyelt kérdés

Vagy a munkáltató azt egyoldalúan felbonthatja? Gondolom, nem, de jó lenne, ha tudnám a hivatalos verziót.

Ha mondjuk a kétéves szerződési idő félidejében teherbe esem, a szerződés lejárta előtt három hónappal megszületik a gyermekem, akkor a baba 3 hónapos korában nyissz, megszűnik a munkaviszony?


2010. szept. 14. 19:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem bonthatja fel a szerződést, de ha lejár a határidő, akkor megszűnik a munkaviszony, teljesen mindegy, hogy akkor még terhes vagy, vagy már kisgyerekes.
2010. szept. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy a határozott idejű szerződésnek pont az a lényege,hogy a szerződés szerinti utolsó napon megszűnik a munkaviszony..Ebben az esetben ha fix napig vagy szerződésben ugyanúgy megszűnik ha terhes ha nem..Általában ha elégedettek a dolgozóval a szerződést vagy meghosszabbítják,vagy véglegesítik..De terhesként egyiket sem fogod élvezni..

Viszont ha lejár a szerződésed,és újra akarnak veled kötni,de te letagadod a terhességet,és persze pár hónapra rá kiderül ,akkor jogosan fel bonthatják veled,mert nem informáltad őket a szerződéskötésekor..

2010. szept. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. sajnos, hidegzuhanyként ért a hír, bár egy kismama helyére megyek. végülis gondolhattam volna, de az állásmeghallgatáson nem mondták ki konkrétan. ma kaptam meg a szerződést, már harmadik hete dolgozom...

az a baj, hogy most 37 vagyok, és 39, ha lejár a szerződésem. engem nem is a munkaviszony érdekel (mert mindig van másik hely), hanem az, hogy gyermeket szerettem volna már vállalni.

hát, el vagyok keseredve :(((

2010. szept. 14. 19:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy akárhová jelentkezel ha megtudják,hogy terhes vagy már esélyed sem lesz az álláshoz.

Ha meg egyszer 3 éves lesz a gyereked és akkor keresel állást,szintén nehéz helyzetben leszel,mert kisgyerekkel nem szívesen alkalmaznak bárkit is..

2010. szept. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!