Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek a feladata megvédeni...

Kinek a feladata megvédeni hullámtéren (most nyílvánították azzá) árvíztől az ott lakó 10 családott?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:

senkié. hullámtéren/ártéren időnként víz van. ilyen a rendes működése. sőt, azért alakítják ki őket, hogy ott legyen a víz és ne máshol.


szerintem azért nyilvánították azzá, hogy ezentúl ne kelljen ezzel foglalkozni.

2011. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt én is így gondolom, a fél Dunakanyart azzá nyílvánították, én úgy gondolom olyan hasonlat hogy veszek egy mercit és az állam kicseréli trabantra és nekem türni kell! azért ez nem semmi!!!
2011. ápr. 1. 11:42
 3/8 anonim ***** válasza:

ne is haragudj, de eddig nem tünt fel, hogy a töltésnek a folyó felöli oldalán van a ház?

már ezelött 20 évvel is ártér volt az egész, csak senki nem foglalkozott vele, mert árvíz úgysincsen...

2011. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ebben nagyon tévedsz! azért mert gát van attól még nem ártér! sem a Földhivatal nál sem az Önkormányzatnál nem volt úgy nyílván tartva, az építési engedélyeket is megadták még annó, egyépként az Országház közelében is van gát (rakpart) és mégsem árterület!!
2011. ápr. 2. 13:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és az árvíz 5km-ről jön amit gát rendszer vesz körbe, csak a megrongálódott gátat nincs aki rendbe rakja, pontosabban a felelős nincs és csak tíz családot érint ezért egyszerűbb leminősíteni, csak a házat sajnos nem lehet odébb rakni!
2011. ápr. 2. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:

"azért mert gát van attól még nem ártér"


de, pontosan attól lesz az.

ugyanis a folyó a meder és a gát közé önt ki.

függetlenül attól, hogy minek van minősítve, a folyó oda fog kiönteni.

2011. ápr. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sajnos itt a probléma a védekezésben van!!!! mert most fel lehetne készülni mivel van rá lehetőség, csak van akinek potom áron kell a terület( érted az ártéren olcsóbb mondhatnám ingyen van a földterület) aztán majd vissza minősítsük építési telekké mint arra volt már példa, és az ingatlanok felvásárlásáról is szó esett, persze csak is a hullámtér besorolással!!!!
2011. ápr. 3. 18:50
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja mi nem a folyóés a gát között élünk!!!! hanem a folyó, és a gát után 1km-rel tehát mről is beszélünk?????
2011. ápr. 3. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!