Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes kismama vagyok és...

23 hetes kismama vagyok és veszélyeztetett terhesnek nyilvánítottak, mennyi juttatást kapok havonta a szülésig? És ez az időszak beleszámít majd a gyedbe? Egyáltalán mire vagyok ilyenkor jogosult és a szülés után?

Figyelt kérdés
2011. jan. 24. 21:06
 1/3 anonim ***** válasza:
hát attól hogy veszélyeztettet vagy nem kapsz több zsét!
2011. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha volt munkaviszonyod, akkor betegszabit kapsz először, azután táppénzt. AZ összege attól függ, mennyi volt a jövedelmed az előző évben, és hogy van-e folyamatos munkaviszonyod 2 éve. Ha van 60%, ha nincs 50% a táppénz.


Ha volt a szülést megelőzően két éven belül 365 nap biztosítotti időd, akkor kaphatsz tgyást, majd gyedet (ennek külön feltétele, hogy szüléskor/igényléskor biztosított legyél - tgyásnál annyi az engedmény, hogy jár akkor is, ha a szülést megelőző 42 napon belül szűnik meg a biztosítottságod.)

A tgyás és a gyed is az előző évi bruttód 70%-a, csak a gyed maximált 109200 bruttóban, tgyásnak felső határa nincs (kivéve, ha nem volt 180bérezett napod)


Ha nincs munkaviszonyod, semmi nem jár, még táppénz sem.

2011. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
2011. jan. 24. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!