Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudna segíteni valaki nekem...

Tudna segíteni valaki nekem külföldi munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

szeretnénk egy baráti társasággal kimenni és dolgozni, nyelvtudásunk társalgási szint, 21 évesek vagyunk.

és nagyon nincs sok pénzünk de nagyon jó lenne valami infót kapnunk! előre is köszi!


2011. ápr. 5. 13:12
 1/10 anonim ***** válasza:

-Melyik országba mennétek?

- melyik nyelvből van társalgásszint?

-hányan mennétek?

-Melyik város?

-milyen munkára?

-fiúk vagy lányok vagytok?

<angliai lakos>

2011. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hát Anglia vagy Német ország érdekelne a legutolsó Ausztria!

Angolt beszéljük társalgási szinten

H milyen munkába takarító szállodába mosogatni csk valaki legyen amiből meg is tudnánk élni!

és 2fiú 2 lány!

2011. ápr. 5. 13:40
 3/10 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Társalgási szinten beszéltek angolul.Ezek szerint nincs gond avval hogy megértésetek mit kérdeznek,és tudtok kommunikálni.Ez nagyon jó.HA nem akarjátok hogy a magyar közvetítőcégek becsapjanak titeket,ha nincs felesleges százezretek kidobni a cégeknek,akkor ilyen nyelvtudással ajánlom,hogy egyénileg próbáljátok meg..

De nem árt valamit tudni.Nem biztos,hogy egy munkahelyre mind a 4 embert felveszik..Sőt nagyon elképzelhető,hogy egy helyen nem fogtok tudni dolgozni,hacsak nincs szerencsétek.Jó nyelvtudással Angliában lehet munkát találni ha alaki akar.Én egy elektronikai cégnél dolgozom,és itt is van felvétel mindig..De nem is olyan régen olvastam,hogy keresnek a LIDL-be eladókat,vagy van egy tejbár ott is eladót keresnek..Szóval meló az van ha valaki tud angolul...Miért nem próbáljátok meg egyénileg??Eldöntitek melyik országba akartok menni/melyik városba.Ha ez megvan akkor utána néztek,hogy a szoba bérlés milyen árban van..Ha ez is megvan és megvan rá a pénz,akkor repülőjegyet kell venni,ki kell jönni,le kell foglalni a szobát,és lehet az angol munkaügynökségekbe,üzletekbe,minden olyan helyre menni ahol meló lehetséges..Jó nyelvtudással napok/hetek kérdése és már dolgoztok is.

2011. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az infót!

És te melyik várban vagy v pontossan hol???

2011. ápr. 5. 14:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Én Oxfordtól 40 km.re lakom egy kisvárosban(ami nem is olyan kicsi,mondjuk akkora mint Debrecen vagy Miskolc..)Szép hely.Közel van Stonehenge is...:) Jobb és olcsóbb a megélhetés mint Londonban..
2011. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
mennyibe kerülnek az albik ( 4 főre)??? kis helyen is ellenénk csk jó lenne valami segítség :S
2011. ápr. 5. 14:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyenlőre csak szobát tudtok bérelni.A lakás bérléshez bejelentett/leinformálható munkahely kell.

A szoba bérlési árak is változóak.Függ attól,hogy melyik városba mentek,és hogy helyileg hol van a szoba..

Mondok egy példát.

Én 3 szobás lakást bérelek(de minek,azt nem tudom,mert elég nagy ez így nekünk :) ) a lakás a városközpontjában van,és minden közel van,minden elérhető(vasút,buszállomás,bevásárló központ) És a lakásért + rezsiért+ egyéb kiadásokért havonta 750-780 fontot fizetek.Jó környéken van.

Egy ugyanekkora lakás,viszonylag jó helyen Londonban havonta 1500-1800 font lenne..

A szoba árak is hasonlóak..Itt egy kisszoba 50-80 font /hetente, A duplaszoba (2 személyes) 75-120 font hetente (de itt többnyire van külön fürdőszoba is..

Londonban egy kis szoba 80-110 font körül van,míg a duplaszoba 90-150 font körül mozog hetente..De mint írtam függ,hogy helyileg hol van a szoba.. Szobát tudtok úgy bérelni,hogy akár egy lakásban legyen a 2 szoba (bár a legtöbb lakásban csak 1 duplaszoba van..a többi mind kisszoba szokott lenni..)Még valamit..Rá kell számolnotok szoba bérlésnél a kezdésnél 2 hét depositot is.Vagyis az elején rögtön 3 hetet kell fizetnetek.De ez nem vészes ha egy szobára ketten vagytok,mert elosztjátok úgyis a költségeket..

2011. ápr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm!

még 1 kérdés ha lehetne ha kint vagyunk már akkor h intézhetem el h ott kapjak TB-t és adó kártyát???

2011. ápr. 5. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt kint a TB.nem más mint a N.I.number card.Ezt mindenképpen el kell intéznetek,és csak kint lehet,személyesen.Enélkül dolgozni sem fogtok tudni.Adókártya nincs,mert itt ha bejelentett állásod van automatikusan vonnak adót.de van regisztrációs díj amit a munkába állástól számítva 30 napon belül jelezned kell az apeh felé,és regisztrációs díjat kell fizetni.Ez egyszeri alkalom.Nekem még 90 font volt+a postaköltség..Ha jól tudom ez most 100 font. Ha ezt elmulasztod akkor komoly következményekkel kell számolnod.

Egyébként valaki itt már elterjesztette,hogy állítólag május elsejétől nem kell regisztrálnod magad,és nem kell 100 fontot fizetni..Nos,és megkérdeztem tegnap a helyi munkaügyi központban,és a bérelszámolós kollégákat,de ők nem is hallottak ilyenről..De elképzelhető,hogy attól még igaz lehet a hír..(bár nehezen hiszem el,mert az angolok mindenért pénzt kérnek)

2011. ápr. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen az infókat :)
2011. ápr. 5. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!