Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek törvényesen...

Szerintetek törvényesen forgalomba lehetne hozni egy ilyen terméket?

Figyelt kérdés
Adott egy termék, nevezzük fogyasztási cikknek. Az előzetes tesztek alapján már rövid időn belül is függőséget okoz (nem kábítószer!), ezen felül bizonyítottan egészségre káros hatásai vannak, hosszab távon pedig rákot okoz.
2011. ápr. 7. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Törvényesen semmiképpen. Még a cigarettának meg a piának is kell azért pár évtized, mielőtt rákot okozna...
2011. ápr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Természetesen igen.

Ilyen például a nitrohigító is, igaz nem annyira illik rá a "fogyasztási cikk" elnevezés. De mindenhol lehet kapni, mert kell a festékek higításához.

2011. ápr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem ételként árulod, akkor szinte bármit.
2011. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pedig pont a cigarettára gondoltam!

Érdekes módon ha egy termékről kiderül, hogy az egészségre káros anyagokat tartalmaz, azt kivonják a forgalomból. A cigit miért nem?

2011. ápr. 8. 13:58
 5/7 anonim ***** válasza:

A nitrohígító meg egyéb vegyszerek nemigen okoznak függőséget :)


A "hosszabb táv" meg elég sokmindentől függ. Ha valaki napi 2 szál cigit szív el, lehet hogy sohase lesz rákos, viszont ha valaki napi 3 és fél doboz cigit elfüstöl, annak igen jó az esélye rá. Ez egyénenként változó.

2011. ápr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha sok jövedéki adó várható, akkor a kormány tárt karokkal fogad...
2011. ápr. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Érdekes, ezt figyeltem meg én is. Ha valamiből sok bevétele van az államnak, akkor nem számít, hogy káros-e.

Ezzel az erővel a marihuánát is engedélyezhetnék, abból is dölne a zséé.

2011. ápr. 9. 00:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!