Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon mi tarthat eddig a...

Vajon mi tarthat eddig a drága jó magyar postának?

Figyelt kérdés

Feladtak egy csomagot nekem Londonban. Könnyű két kiló alatti kocka alakú közepes méretű doboz. Semmi extra. Nyomonkövethető.


Nos, a nyomonkövetés szerint. 8 óra alatt ideért Magyarországra, Pestre. A magyar posta viszont Pesten belül 7 napja kotlik rajta, nem tudta kihozni. Szerintetek mi tart eddig? Szerintem szégyen...


2011. ápr. 17. 21:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Pfff... Ismeros nekem a rekord a fel evvel kesobb visszahozott ajanlott ELSOBBSEGI level...


Am passz mivel kulfoldrol jott lehet bekerult vamra- mondjuk eun belul az nincs- de ugy tudom 20% ado am is kell ra.


A legjobb az lenne ha rakerdeznel a nagypkstatokon vagy Pesten az elosztonal.

2011. ápr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Se vám, se adó, se semmi ilyesmi nincs az EUn belül, ami indokolná a késésüket. Ha lenne még nem is csodálkozék. :)


Szerintem ha holnap sem hozzák ki odatelefonálok, hogy mi a bánat van, mert ez már viccnek is rossz.

2011. ápr. 17. 22:33
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
olyan, mint az ország: tehetetlen.
2011. ápr. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Elso vagyok... A vamot tudom, de nekem azt mondtak eun belul is van afa...

Ezt passzolom, mivel en eun kivulrol kapok csomagokat :))

Viszont ez jo hir ha valoban igy van.


Jah es ien a telefon, de a szemelyes talalka a leghatasosabb, habar meg egy hiba es szajbabszom a postas pitsat aki multkor megigerte h intezkedik az ugyemben es felhiv, persze ezt bszott megtenni, es ossze-vissza ertetlenkedtek, gondolom h ne irjunk jegyzokonyvet.

Kis kotsogok miatt fizetem itt z extra penzt h ne tudjak meglovasitani a cuccaim.

2011. ápr. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg nincs az EUn belül semmi, mivel az ÁFA elve benne van a termék árában és az az angoloknak megy. Tehát kb. ha ő egy itteni webshopból rendel mit tudom én, egy cipőt 10ezerért, akkor ugye a webshopos árban már benne van a mi szép 25%os áfánk, és neki otthon már semmi ilyesmit nem kell fizetni, csak örülni a megérkezett csomagnak és fordítva. :)
2011. ápr. 18. 02:22
 6/14 anonim ***** válasza:
62%

Ezért is érdemes Posta helyett, valamelyik csomagküldő szolgálatot megbízni (most már értem, hogy miért megy nekik az üzlet).

10 évvel ezelőtt, osztálykirándulás keretében feladtunk képeslapokat. Eredmény: szinte az összes osztálytársam szülei megkapta pár napon belül. Hozzánk meg akkor jutott el, amikor én már 5 napja otthon voltam (pedig úgy, 30 napos táborban voltunk). Persze, erre azt tudták előhozni a nagy okosok, hogy én, másik kerületben lakok, mint a többi osztálytársam (jó, két napos csúszást megértettem volna, de ez, több hét volt).

Amúgy nem csodálkozom azon, hogy a Postával szemben, sokan keresnek, különféle alternatívákat.

2011. ápr. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%

Jahj en kufoldi webshopbol iderendelesere gondoltam :))) abban viszont nincs benne a mi afank es irjak is h ok nem tehetnek semmilyen helyi pluszkoltsegrol es azt szamoljuk bele mi kulon.


Nah mit mondtak amugy?

2011. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

Te 82es tényleg nem érted? AZ EURÓPAI UNIÓN BELÜL SEMMIT NEM KELL FIZETNI! Olyan, mintha belföldön rendelnéd meg. Az unión belül megfizetik az áfát a termékre a másik uniós országban így nem kell ismét ott is, ahol megkapják. Éppen ez a lényege a szabad kereskedelemnek, meg tegyük egyszerűvé és népszerűvé, bontsuk le a hátrokat az unión belül legyünk egy szép nagy család és stb. hogy SEMMI PLUSZT NEM KELL FIZETNI. S E M M I T. Érteeeeeeeem?


Kiírják az oldalon persze, mivel nem csak uniós vásárlóik vannak és lehet, hogy Zimbabwéban épp kell rá fizetni még valamennyit, de hát a szatyorra is ráírják, hogy ne húzd a gyerek fejére, mert megfullad, ami igaz nem biztos, de csak azért, hogy ne reklamálj, ha vagy olyan hülye, hogy ráhúzod és mégis megfullad.



Amúgy ki fogják hozni, főleg, ha alá is kell írnod, nem simán csak nyomkövetés van, azokat nem szokták eltökíteni, csak a sima, követhetetlen, aláírás nélkül is átvehető küldeményeket. Csak egy életképtelen szar az egész szervezet és sokszor 5 kilométert is két hét alatt tesznek meg. Ha meg még csomag is akkor főleg. Lehet gyűjtögetik a csomagokat a te területedre, mert hát ilyen benzinárak mellett félig tele kocsival el sem indulnak lol.

2011. ápr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%
Relax ember xD
2011. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
10%

Csak h hasznald meg egy kicsit a caps lockot:

[link]


Am kerdezo felhivtad oket? A legtutibb ha szemelyesen elmesz az elosztohoz...

2011. ápr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!