Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon mi tarthat eddig a...

Vajon mi tarthat eddig a drága jó magyar postának?

Figyelt kérdés

Feladtak egy csomagot nekem Londonban. Könnyű két kiló alatti kocka alakú közepes méretű doboz. Semmi extra. Nyomonkövethető.


Nos, a nyomonkövetés szerint. 8 óra alatt ideért Magyarországra, Pestre. A magyar posta viszont Pesten belül 7 napja kotlik rajta, nem tudta kihozni. Szerintetek mi tart eddig? Szerintem szégyen...


2011. ápr. 17. 21:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem olvastam végig, de nem gondolod komolyan, hogy 2011-ben egy 2004-es cuccra hivatkozol?
2011. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11%

De komolyan gondoltam.

Tudod ez az eus csatlakozasunk eve.


Hivatalosan ugy menne a dolog h te netto aron veszed meg a cuccot es itthoni afat fizetsz ra. Persze magyar vamosok neha a 3. orszagbeli dolgokkal se foglalkoznak- tudom, tapasztalom. Nem hogy egy eus dologgal.

Lenyeg a lenyeg hivatalos eljarasban kene afat fizetned es ezt eszeme is jutott h egy vamtiszt homalyositott fel amikor benyogtem neki egy olyat h ingye' szerettem volna importalni eun beluli dolgokat...


Igy marad a 3. Orszagbeli plusz vammal es afaval...

2011. ápr. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Kihozták egyébként, maga a kézbesítő szegényke nem tudja mi tartott eddig.


Egyébként valamit te tényleg nem értesz vagy rosszul tudsz. Nézd meg ezt. Ajánlom a hetedik bekezdést különösen.


[link]


"Azaz ha a holland természetes személy finn áruházban vásárol kenyeret, fényképezőgépet, stb., vásárlásában a finn áfát kell megfizetnie, és Hollandiába való hazavitelekor további teendője nincs."


Ez a magyarokra is igaz. Akkor is, ha a neten veszed meg a külföldi webshopból.

Amúgy a törvények elég gyakran változnak, tényleg elég meredek hét éves cikket alapul venni.

2011. ápr. 19. 01:38
 14/14 anonim válasza:

Szerintem az a felháborító, hogy még külön fizetni kell mindenféle szolgáltatásokat, azért, hogy hátha akkor nem hetek múlva érkezik meg, ami azért elég durva egy akkora országban, ahol kb. ha az egyik végében kiáltok egyet a másik végében meghallják. Ha egyáltalán megérkezik.


Én is ebben a helyzetben vagyok, ráadásul nem az én nevemre jön a csomag, mert azt rendszeresen visszaküldik nem lakok ott felkiáltással, pedig még a nevem is ki van írva, akinek a nevére küldtem az meg nincs itthon, így még érdeklődni sem tudok utána, mert elhajtanak a ferde f.aszba, hogy mit akarok, nem is az enyém, csak nézem a nyomonkövetést, hogy napok óta egy helyben áll!

2011. ápr. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!