Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni hangszeren játszani?

Figyelt kérdés

Persze nem profi szinten, csak ugy hogymár "halgatható" legyen. Teljesen nullárol, mindenféle zenei tapasztalat nélkül.



Ez a három érdekel:


hegedű

zongora

pánsip


2011. ápr. 26. 20:05
 1/3 anonim válasza:

Én zongorázom. Már 7 éve. Egyébként ez egyénfüggő is, én például már 2. osztályban 6. os szintű darabokat játszottam. Rengeteg gyakorlással jár, plusz szolfézst is tanulni kell hozzá. Szóval nekem olyan 2-3 évbe telt hogy megtanuljak, de még most sem megy úgy, hogy elém tesznek egy nehéz darabot és rögtön lejátszom, hanem kell hozzá gyakorlás és csak úgy játszom el hibátlanul!

14/l

2011. ápr. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én hegedülök, szerintem is egyénfüggő, hallgatható szintre olyan 3-4 év szerintem, amíg eljutsz. De ha nincs hallásod, akkor lehetetlen.
2011. ápr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én furulyázok, hat vagy hét évig jártam, de még most sem tudom a nehéz darabokat elsőre szépen lejátszani. A pánsíp is efféle lehet. A tanulási idő egyénfüggő, először szolfézst kell tanulni, ami ének-zene egy magasabb szinten, utána tanulhatsz mindenféle hangszert, akár többet is.

A zongora bonyolultabb, régen kötelező volt, a zeneiskolai bizonyítványomba is kötelezőként volt eredetileg beírva, de eltörölték, így azt is kihúzták.

2011. ápr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!