Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet a hangommal? Akik...

Mi lehet a hangommal? Akik énekelnek, voltak már ilyen helyzetben? (Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a lényeg, hogy 3 éve énekelek, az utóbbi 2 hétben, elmaradt a gyakorlás. Tegnap próbáltam, de egyszerűen valami rettenetesnek éreztem. Már nem is azért, hanem mert mélyült a hangom. Legalábbis én úgy éreztem, nem ment semmi magas, nem sikerült, és egy picit reketten beszélek, de nem mindig, csak néha, egy egy megszólalásomkor. Nem vagyok megfázva.. Ma már meg sem akarom próbálni. Gondoljátok el, hogy akkor mennyire rossz lehetett :S De ha meg is próbálom, rekett a hangom, és nem a legjobb. Létezne, hogy a lányok is mutálnának valamilyen szinten? Persze, hogy mélyülni fog a hangom, de így? :SS

Segítsetek kérlek, ha van jó módszeretek erre, nagyon megköszönném, ha megosztanátok velem! Köszi előre a válaszokat!


Ui: Pesten lépek fel Júniusban, jó lenne ha addigra rendbe jönne a hangom. Az ének tanárom egy darabig külföldön lesz.. :S


2011. máj. 7. 15:44
 1/2 anonim válasza:

Szia!

3 éves korom óta énekelek és sokat foglalkozok a hangeképzéssel.

először is: igen, létezik, hogy a lányok mutálnak. de nem mindenki. van akinél később jön elő, és nem annyira feltűnően, van akinél rettentően kihallatszik. ilyenkor nagyon fontos, hogy ne énekelj sokat! sőt!! maradj meg 1 oktávban, pl c-c'-ig, skálázz ebben a magasságban. de ha úgy érzed, hogy még c-c-ig sem megy, akkor vedd le c-g-re, annak mindenképp mennie kell.

a mutálás időtartama (ha jól tudom) kb 3 év, egyénenként eltérő.

a hangodnak nem szabadna 3-4 hangnál többet mélyülnie, ha mégis, keress fel egy orvost, vagy beszélj az énektanároddal. ő is azt javasolja majd szeintem, hogy pihentest a hangszálaidat, mert ilyenkor könnyem bajuk eshet.

mint már mondtam, az én "jó módszerem" a skála. melegíts minden próba előtt minimum 15 , max 45percet, tercenként, de max oktávonként haladj! majd nézd meg, menyit fog javulni tőle a hangod, magabiztosabb leszel egy egy új dal elkezdésénél, és a hangszíned is teltebb, tömörebb lesz. ha játszol valamilyen hangszeren, sokat segíthet a skálánál pl a zongora (én 6 éve csinálom), de úgynevezett "örömzenét" is énekelhetsz gitár mellett (nekem bevált -1 éve gitározok). ja az örömzene alatt azt értem, h nem olyan magas a dal, nem kell felmenni kettescéig, sőt! az egyes cét se igen haladja meg.

tehát, ha júniusban fellépés, akkor skála skála skála ezerrel!

hajrá, szurkolok, remélem segítettem! 15L


ui.: az még fontos, hogy naponta max 1 órát gyakorolj, hetente 5 alkalommal!

2011. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen !

Megfogadom a tanácsod, sokat segítettél :) !!

akkor a c-t nem fogom annyira erőltetni. Skálázás is elmaradt, igaz sokat voltam beteg, emiatt is rengetegszer elmaradt a gyakorlás! Remélem ez beválik, és újra a régi leszek :) Remélem, hogy nem tart nálam 3 évig a mutálás. Mert énekelés közben olykor-olykor megcsuklik a hangom.. :S

Még egyszer köszi a választ!!

2011. máj. 8. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!