Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben szerintetek...

Ebben a helyzetben szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

Harmadéves villamosmérnök hallgató vagyok a BME-en. Egy éve saját magamat tartom el. A helyzet ezt hozta, s nem igen tudok változtatni rajta. Eddig úgy ment, hogy az ösztöndíj, szoctám, egyéb bevételek (korrepetálás,diákmeló,plazmaadás) fedezte a költségeimet. Ebben a félévben is kisebb zökkenőkkel, de remélhetőleg diákhitel nélkül tudom megoldani anyagi gondjaimat. Még nagyobb könnyebbséget jelentene anyagilag, ha folytatnám a korrepetálást.

Bő egy év múlva fogok diplomázni, még az aktuális féléven kívül két félévem van hátra a Bsc képzésből. Családi helyzetem olyan volt, hogy 19 éves koromig nem láttam reális esélyt arra, hogy egyetemre menjek. Nyelvet tanulni nem szerettem, s nem is igen foglalkoztam vele. S az egyetem mellett pedig nem maradt igazán időm a nyelvtanulásra (a minél jobb átlagra hajtottam az ösztöndíj miatt, mellette elvállalok diákmelót ha tudok, stb). Energetika szakirányra fogok menni, mert sokkal biztosabb jövőképet látok arra felé, s elvileg nagy a hiány azon a területen a villamosmérnöki területekhez képest is (bár mostanában már hallottam mást is).

Szerintetek inkább hagyjam a korrepetálást és erősítsek rá a nyelvre, s végzéskor kb tartozok 510 eFT-tal majd. Vagy inkább próbáljak meg minél kevesebb diákhitelt felvenni, s kb 320 eFt-tal tartozok majd? (Sajna diákhitel nélkül nem igen fogom túlélni ezt a bő 1 évet.)


2011. nov. 1. 14:26
 1/1 anonim ***** válasza:

dobj fel egy pénzérmét

ha később szükséged lesz az idegen nyelvre mindenképpen tanulnod kéne

2011. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!