Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Baktériumok, vírusok, mikroorg...

Baktériumok, vírusok, mikroorganizmusok milyen szélsőséges helyeken képesek élni? életben maradni, hogy bírják?

Figyelt kérdés
Plussz kérdésem lenne hozzá : Honnan és miből származnak?
2011. máj. 7. 18:00
 1/4 A kérdező kommentje:
Mit tudtok erről a témáról?
2011. máj. 7. 19:08
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gejzírekben, fekete füstölőkben, az Antarktisz jege alatt, talán az Európa jege alatt is lehetnek.


Egyszerű vegyületekkel táplálkoznak.

2011. máj. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

mikróbák (extremofilek) az említett jégben, tengerek óceánok ményén 60-80°C-os forróvíz kürtőkben, erősen toxikus környezetben (savas, radioaktív), száraz környezetben is élnek.

vírusok nem, mert sejtparaziták. ott élnek, ahol már egy számukra megfelelő élő sejt már él. úgy bírják, hogy a földi élet alapjául szolgáló szénvegyületek igen "rugalmasak", sokfélék lehetnek. ők ezekhez a körülményekhez alkalmazkodtak. elviselik a környezetet, és energiaforrást is tudnak hasznosítani -> tudnak szaporodni.


honnan és miből..? honnan származik az élet? túl sok elmélet van, sajnálom.

2011. okt. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én csak azt kérdeztem, hogy milyen helyekről kerülhettek ide pl:. a vírus,miből áll a vírus, felépítése szerint?(NEM AZ ÉLET KIALAKULÁSÁT KÉRDEZTEM!)
2012. márc. 6. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!