Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a keresztnevetek, és a...

Mi a keresztnevetek, és a becenevetek, és mi a története?

Figyelt kérdés

Az enyém Anett,becenevem Lotika,tesóm ragasztotta rám,nem tom miért de Lótetűnek nevezett egy ideig,utáltam miatta,ezért leszépítette Lotikának!

Az internetes becenevem: Nettiko,Anettből indult ki,mivel nem tudtam ugy reg. h. Netti, hozzátettem a kot is,így lett Nettiko.


2009. márc. 12. 21:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

Fiatal koromban "tojás"-nak hívtak, mert olyan alakú volt a fejem.

(szerintem most is olyan)

2009. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
Nincs becenevem. :)
2009. márc. 13. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Daniellának hívnak és jó sok becenevem van. A barátok, közelebbi ismerősök Danusnak hívnak. A távolabbi rokonok vagy Danának, vagy Daninak neveznek. Az apukám csak egyszerűen Rozinak hív, mert egyszer ült a gép előtt, nyomtatni akart és odaszólt nekem: "Hé, Rozi, hozz lécci papírt!". Azóta Rozi vagyok. A húgom mindig máshogy nevez. Pl. Doo, Harcsáné, Donát, Donatella, Tehén, Teknős, néha ő is Roziz, stb. Ezeket mind kitalálta és azóta így nevez mindig. A kedvence, ahogy hívni szokott, a Tehén. Mindig jókat röhögünk rajta.
2009. márc. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
74%
Ferenc vagyok, híres, jó hangú énekes, és a Rózsi név ragadt rám. A férjemnek szimplán csak luvnyácska vagyok.
2009. márc. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%

13 becenevem van, mindegyik egy egy történettel és mindegyik egy + becenévvel pl.:

aki Alastornak hív, az hív még Katonának is, aki Santerinek az hív Veteránnak is (mindenféle stílusban van nevem...

2009. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szilvia vagyok, öcsém kiskoromban "iszi"-nek hívott, mert nem tudta kimondani a Szilvit. Azóta kialakult az isziből a Sziszi és azóta mindenki így hív.
2009. márc. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Erika vagyok, és a becenevem Szuzy, ammi onnan jött h vkit nyugtattam h "szú-szááá" és valaki félreértette, és ebből lett a Szuzy.

Egy kis érdekesség: Szuzy az ugye Susan, ami magyarul Zsuzsa. Anyumat Zsuzsannának hívják XD

2009. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Gyula a keresztnevem, de UTÁLOM:DDD Szerintem nem illik hozzám, ráadásul ezt már egy idősebb emberhez képzelem, de én "csak" 20 éves vagyok:D Apunak is ez a neve amúgy, azért kaptam.


Szerencsére senki nem használja teljes alakban, esetleg hivatalos helyeken, de ott kibírom és kész. Általában Gyuszi, Gyuszkó, ezeket még el is viselem. Van, aki csak "Gyusz"-nak:D Újabban egy lány "Nyuszkó"-nak hív:D Nem igazán tetszik, de ez van. Legalább röhögünk.


Kiskoromban voltam: Nyuszi (kössz...:D), Gyuszika, Gyuszkó-nyuszkó, Gyuszkó-muszkó

2011. nov. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Alíz vagyok és Alice

Az Alíz Csodaországban-ból

Meg néha Zemira

Az meg azért mert a Zelmirából kihagyták az l betűt

2012. nov. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Tizeneves koromba egy barati tarsasagban hivtak epinek meg analognak. Aztan egy munkahelyen logen voltam es most indi vagyok. :)
2016. nov. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!