Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a mai 10-15éves...

Mit gondoltok a mai 10-15éves korosztályról? A viselkedésükről?

Figyelt kérdés

Igaz nem vagyok öreg, 21.évemet taposom. De engem annyira dühít, hogy sokszor látok 10-15éves lányokat, fiúkat cigivel a kezükben, alkohollal, épphogy valamit takaró ruhákban, 10kg sminkkel... :S Amikor én voltam 10-15éves mi még nem voltunk ilyenek, jó persze volt 1-2 kihivó személyiség, de a többségünk normális volt. Tényleg csak a szülök tehetnek erről?! Engem is csak egy szülő nevelt, és nem sok ideje volt rám, de mégis tudtam, hogy mi az amit illik és mi az ami már undoritó annyi évesen...

Normális válaszokat kérnék, kort is irjatok :)


2011. máj. 18. 01:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hát nem olyanok mint mi voltunk az biztos. Szerintem inkább azért lettek ilyenek,mert a tv-ből,neten ezt látják,hogy ez a menő. Mikor én voltam ennyi idős nem volt még ez ennyire elterjedt.Jó,a tv az volt,de akkoriban más ment benne mint ma. Nekem az a furcsa,hogy beszólogatnak. Hol mertem volna én 14 évesen egy 22 évesnek beszólni??? Ezek meg simán megteszik. Meg ma már ciki megfegyelmezni a gyereket,hagyják hogy azt tegye amit akar (szerintem).

22/L

2011. máj. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyet értek veled, mi sem mertünk beszólni egy sokkal idösebbnek... meg a tanároknak főleg. Jó, hülyülések voltak, de amikor pl a tanár azt mondta, hogy jó most már elég, vagy hogy fiam/lányom add az ellenőrzöd és beirt egy intőt, akkor az hatott ránk és utána tudtuk hova tenni magunkat.

Igen elég sok hülyeséget látnak az internetről, meg a tv.ből, de a szülő ebbe mennyire hibás szerinted?!

2011. máj. 18. 02:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Jaj,igen a tanáros rész. Emlékszem,engem még alsóban felállítottak mert beszélgettem,utána én úgy szégyelltem magam. A szülő részét ebben nem tudom. Biztos van benne részük,mert nem minden 10-15 éves ilyen. Talán az,hogy manapság anyagias világban élünk,sokan azt hiszik hogy a jobb cuccoktól a gyerek boldog lesz,ezért azon vannak hogy ezeket megadják és ezzel el is van intézve a dolog részükről. Meg talán a közösség is másabb.Mi még összejártunk babázni,biciklizni,játszani,ma meg sürgetik azt,hogy felnőjenek. De ezt már tényleg nem tudom. Amúgy szégyen-nem szégyen én még bizony 14 évesen babáztam. :)
2011. máj. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még az kellene,hogy a lelki értékekre tanítani a gyereket.Rá kellene szánni az időt arra,hogy megtanulja mi az,ami tényleg fontos és mi az,ami nem. Mi is felnőttünk úgy,hogy ennyi idősen nem ittunk,cigiztünk,sminkeltünk (jó,azt talán igen,de max egy szájfényem ha volt )pasiztunk stb. Ma már kinézik maguk közül azt,aki nem ilyen.Ami nem baj,csak megkéne tanítani a gyereket,hogy ezt hogy kezelje.
2011. máj. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Mit gondoljak róluk, semmi közöm hozzájuk.
2011. máj. 18. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én 26 vagyok, szóval még én sem vagyok oylan öreg, de a tanáros témához annyit, h. nálunk is voltak neveletlen fiúk akik max kinevették vagy visszaszóltak a tanároknak,de senki sem mert volna kezet emelni egy tanárra.Tudták h. kicsaphatják őket és az nem lenne jó.

Én is az internetet tenném felelőssé, bár én is sok dolgot tudtam a netről amit régen nem,de szerintema mai fiatalok nem renhagyóan használják.A részleteken nem érdeklik csak a felszin.Látnak valamit és egyből elhiszik, ahelyett h. meggyőződnének arról, h. igaz-e.Az alap dolgokat nem tudják,viszont tök okosnak tartják magukat.12 évesen már érettnek érzik magukat a szexre,de közben semmit nem tudnak a dolgokról és semmi félelem érzetük nincs, max ha már megtörtént baj akkor pánikolnak.

Annó mi is pasiztunk 12évesen,de csak csókolózás volt és amint többet akart a fiú mi lányok bepánikoltunk és szakítottunk, aki már nem volt szűz(300 lányból talán 1-2)azokra rossz szemmel néztünk+ a fiúk is.

2011. máj. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A liberális oktatás és az hogy felnőtt pózt erőszakolnak a gyerekekre, megtette a hatását.

A szülők is tehetnek vmennyire, meg az atomizálódó közösségek, ugyanis 1 családban hiába nevelik jól a gyereket ha a többit nem úgy nevelik.

A tv, net, iskola és a többi gyerek szintén "neveli" őket.

És az a baj h olyan felnőtt lesz belőlük mint azok a mostani felnőttek akik ilyenek voltak gyerekkorukban. :S

Tíz évvel ezelőtt egy átlag gyerek még más volt, elgondolkozok néha h tíz év múlva milyenek lesznek a tizenévesek.

Gondolom abban a "haladó távoli jövőben" már az animalszex lesz a menő, ha így haladunk. :D

2011. máj. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nagyából mindenkinek ugyanolyan véleménye van, mint nekem! És ennek örülök, mert akkor nem az én felfogásom a rossz. :) sajnálom, hogy "elkorcsul" a világ, és csak reménykedem benne, hogy az én gyerekem majd nem olyan lesz, mint a mai tinik.


Kedves hozzászóló, aki azt irta, hogy mit szólna a kérdéshez annak üzenném, hogy nm volt kötelező válaszolni...ha nem érdekel akkor miért olvasod egyáltalán el?!

2011. máj. 19. 20:03
 9/9 anonim válasza:
Kivételek nincsenek? Am én nem hagyom magam ha kell kiállok magamért es másokért is. Nem szeretem a megfelemlitest es a szajkaratesokat meg akik 5az egy ellen mennek. Es én is benne vagyok a korosztalyba
2015. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!