Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy 50-es kaliberű Barrett...

Ha egy 50-es kaliberű Barrett M107-el lő valaki, akkor hány méterig figyelmen kívül hagyható a szél erőssége?

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
attól függ mennyire fúj a szél! de szélcsendben kb. 1-1.5 Km ig nem kell
2011. jún. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
4-6 km/h szélben.
2011. jún. 22. 09:39
 3/5 anonim ***** válasza:
hát szerintem akkor már 500méteren is lehet a lövedékre hatással a szél
2011. jún. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Jakus Tamás ***** válasza:

Nem vagyok fegyverszakértő de még katona sem.

De a kilőtt lövedékre a cső elhagyásától számítva hat a gravitáció, a szél, a légnyomás, a páratartalom, stb stb stb. Egy barrett-nél 200 méteren sztem semmi jelentősége a szélnek de 800-on már a lövedék 4 métert esik és a széltől függően 1 métert is eltérhet.

2012. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Attól függ, mire akarsz lőni. Ha egy autó nagyságnyi tárgy a célpont akkor nem számít. Ha pedig egy ember nagyságban gondolkodunk akkor 600-700 méter vehető biztos távnak. Nyilván aki képzett az tisztában van az ilyen csuszásokkal. Tehát belekalkulálja még pluszba...
2014. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!