Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik választás jobb egy...

Melyik választás jobb egy leendő egyetemista életében?

Figyelt kérdés

Két lehetőség adott: otthon maradni és otthon járni egyetemre, a másik pedig elmenni egy idegen városba és koleszosnak lenni, vagy épp albérletben élni.


Mi a véleményetek?

Melyik jobb?

Érvek- Ellenérvek?

Érdemes elmenni otthonról? Vagy kell az önállósodás?

Vagy össze sem lehet hasonlítani a két életformát?

Ti hogy döntöttetek?


2011. jún. 9. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez sok mindentől függ, de leginkább a pénztárcád vastagságától, illetve attól, hogy otthon milyen szakra járnál. Ha a pénztárcád engedi és otthon nincs olyan szak ami érdekelne vagy amiből biztos meg tudsz majd élni, akkor irány a másik város. Én másik városba jártam és egy percig sem bántam meg. Igaz, hogy sok pénzbe került, de legalább önálló lettem és olyan végzettséget szereztem, amiből meg tudok élni.
2011. jún. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát alapvetően az a fontos, h melyik egyetem a jobb, melyiknek jobb a híre, illetve a munkaerőpiacon melyik diplomáját fogadják szívesebben. Gondolom a szak mindkét helyen ugyanaz lenne. Egyértelműen ez alapján választanék.

Az én helyzetem annyiból szerencsés, hogy 30 km-re lakom Budapesttől, így hazajövök minden nap. Mondjuk Pesten bent nem szeretnék lakni, jó hazajönni a csendes kisvárosba. De ha nem vettek volna fel az áhított helyre, minden gond nélkül elmentem volna egy vidéki városba (Győrbe) tanulni.

A kolik a legtöbb helyen nem olyan durván drágák, sokszor választani is lehet, h olcsóbb helyre, v drágábba szeretnél menni. Az albérlet már kicsit húzósabb, viszont ott nagyobb az esélyed a nyugalomra, a koliban nem meglepő, ha nyüzsgés van. Még az utazási költség az, amit anyagilag megterhelőbb lehet.

Viszont való, s igaz, h kicsit szabadabb leszel, hatalmas társasági életbe cseppensz bele- ha te is úgy akarod. Ismeretségeket építhetsz, és valószínűleg életre szóló emlékeket szerzel.

2011. jún. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tetro ***** válasza:
elmenni. aztán gyorsan leválni anyagilag is, és önállóvá válni. ez tenné a legjobbat, a legtöbb egyetemistának :D
2011. jún. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!