Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a megoldásai az alábbi...

Mik a megoldásai az alábbi nyelvtani feladatoknak?

Figyelt kérdés

1. Az alábbi szavakat nyelvújítók alkották. Jellemezd példákkal a nyelvújítási mozgalom kedvelt szóalkotási módjait.


róna(korábban tájszó)

bántalom, történelem

előítélet

raktár,folyóirat

dics (dicsér),eskü (esküszik), magány (magányos)

Árpád, Gyula

Világirodalom



2. Illessz -val-vel ragot a következő szavakhoz! Majd fogalmazd meg a helyesírási szabályszerűségeket!


Voltaire,Moliere, Madách, Shakespeare, Descartes, Grimm, Mariann, Végh



3. Hozz példákat a mindennapi életből, ahol szerepe van a retorikai ismereteidnek. Említs történelmi tanulmányaidból olyan szónokot, aki képes volt feltétel nélküli egyetértés állapotába juttatni az őt hallgató híveket! Milyen veszélyeket rejt az ilyen képesség?



4.Sorold be a következő szavakat a különböző szócsoportokba!


nyúl,szemét,kamatláb,körte,ár,brummog,eszik-kajál-zabál,ez-az,hideg-meleg,kakukk



5. Milyen nyelvváltozathoz tartozik az alábbi szövegrészlet? Írd át a szöveget köznyelvi alakra!


"Hírös város az aafődön Kecskemét.

Ott születtem, annak öszöm könyerét!" /Petőfi/


2011. jún. 15. 09:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Lusta vagy megcsinálni? Ne várd el, h mi oldjuk meg helyetted. :)
2011. jún. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom ez érettéségihez feladat
2011. jún. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! :) Feltettem egy kérdést, ami ezen az oldalon sztem nem meglepő. Az h miben kérem valaki Segítségét az had legyen az én döntésem. Ha pedig nem tudsz segíteni akkor kérlek kímélj meg az e fajta hozzászólásoktól. Köszönöm :)
2011. jún. 16. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!