Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megteheti ezt a volt főbérlőnk?

Megteheti ezt a volt főbérlőnk?

Figyelt kérdés
Én e hónap 6.-án jöttem el az albérletből,a volt párom meg 15.-én!Ő kifestett,kitakarított(mar amennyire egy férfi ki tud takarítani)Aztán fél havi bérleti díjat követel rajtam(amikor fizet
2011. jún. 22. 13:34
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Bocsi,valamiért nem tette ki a sztorimat:)

Én e hónap 6.-án jöttem el az albérletből,a volt párom meg 15.-én!Ő kifestett,kitakarított(mar amennyire egy férfi ki tud takarítani)Aztán fél havi bérleti díjat követel rajtam(amikor fizetési határidő előtt eljöttem),meg kárpótlást!Tök alap bérleti szerződés volt,mi 10.-én mindig pontosan fizettünk,most meg telefonba azt mondja,h 1.-én kell fizetni!Bírósággal fenyeget,h odamegy be,és azzal küldet nekünk fizetési felszólítást!Azt hozzáteszem,h alattunk volt az üzletük,és amit mi fogyasztottunk rezsit,azt ő elszámolta magának költségnek,és fel is járt,tűnt el dolgom!Hagyjam,hadd "pattogjon"?Mert ma telefonba mondtam neki,h oké,adja meg a sz.számát,és amivel én tartozok átutalom neki...erre rám csapta a telefont!Kauciót nem kért,és ugye ilyen esetben az lenne az erre való költség,már mint ha okoztunk kárt,akkor abból ő kifizeti!Amikor mi odamentünk,a konyhaszekrény a lábamra esett,olyan rozsdás volt a zsanérja,egy komódot a párom rakott össze mert darabokba volt,a tűzhely mögött 8 éves kosz volt,és engem szól meg,h soha nem takarítottam,mikor mindig az volt a baja,h ment a porszívó,sok a villanyszámla.Volt olyan is,h 20szal több bérleti díjat kért tőlünk!Áprilisba meg egy februári számla miatt,plusz 47ezret akart kérni...ezt hülye ürüggyel magyarázta ki,de hazugság volt részéről minden,mert lebuktattuk(állítólag a mai napig nem adta fel,de akkor meg rég kikapcsolták volna neki)A felmondási idővel jön...be se jelentett oda minket,szerződést se adott a kezünkbe,és nem is én voltam a bérlő hanem a párom...

2011. jún. 22. 13:36
 2/18 anonim ***** válasza:

Először a főkérdést olvasva,rögötön az jött le,hogy igenis jogosan kéri a főbérlő a félhavi díjat.Hiszen az egy dolog,hogy te 6-án jöttél el,a párod ott volt 15-ig.Ilyenkor teljesen mindegy ki használja de használva volt a lakás fél hónapig,amit ki kell fizetni

DE

tovább olvasva,csak tátom a számat.

Azt hogy milyen rozsdás volt a bútor vagy milyen kosz volt,vagy hogy rendszeresen lopott tőletek azt ti elfogadtátok.Az első nap észre kellett venni a koszt,a pocsék bútorokat stb,és akkor kellett volna azt mondani,hogy "bocsika,de mi ide nem költözünk"Mivel oda mentetek,és hónapokig ott éltetek ezért nem panaszkodhatsz.

Írod,hogy nem volt kaució.Ez a főbérlő hülyesége.Nem kell vele foglalkozni.Írod,hogy nincs írásos szerződés az albérlettel kapcsolatban.Ez már mindkettőtök hülyesége.Bár most neked ez jól jöhet,de utólag te sem panaszkodhatsz,hogy egyik hónapban ennyi pénzt a másik hónapban annyi pénzzel húzott le titeket.Szerződés nélkül meg is érdemlitek,hogy ennyire palira vett titeket.

DE!Jó hír,hogy szerződés nélkül a főbérlőd nyugodtan mehet a bíróságra,a jó istenhez,semmit nem fog elérni,hacsak azt nem,hogy az apeh is rászáll.(ha nem volt szerződés akkor nem adózott utánatok)

Kedves kérdező.Én ezek után nem fizetnék egy büdös fillért sem(sőt ki sem festettem volna) és ha újra fenyegetőzne a rendőrséggel/bíróssággal hogy feljelent,akkor nyugodt szívvel lehet neki mondani,hogy tegye meg.Jelentsen fel ahol akar,de ti is fel jelentitek az apehnál,hogy X.hónapig "feketén" laktatok nála (feltételezem hogy egy levél vagy bármi van a neveteken ami arra a címre ment..így tudjátok bizonyítani,hogy ott éltetek)

Szóval ne fizessetek,és lehet fenyegetőzni nektek is.

2011. jún. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szerződés van,de nála,és a párom volt a bérlő,én tanú,én felajánlottam h kifizetem az én részemet,erre rám csapta a telefont,csak azt hajtja,h menjek el hozzá!Ha akar valamit szerintem jöjjön ő!
2011. jún. 22. 13:54
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem fogadtuk el h feljárt,mindig szólva lett neki,ígéret tett kaptunk h többet nem nem...de a végén csapdát állítottunk,és amikor lebukott kitalált minden féle hülyeséget h miért volt fenn(mert akkor tette,amikor mi nem voltunk otthon)
2011. jún. 22. 13:57
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem kaptunk semmi levelet,mind a kettőnké,ment a szüleinkhez,számlát adott,de feléről,mint amit fizettünk...
2011. jún. 22. 13:59
 6/18 anonim ***** válasza:

" ,szerződést se adott "

Most akkor van vagy nincs??

Ha van akkor a főbérlőnek van igaza,és akár fel is jelenthet titeket.Akkor fizetni kell.

De amit leírtál az nekem úgy bűzlik ahogy van.

Gondolom azt akarod mondani,hogy írtatok szerződés ahol a párod a bérlő,te a tanú.De csak 1 pld-ban és a főbérlőnél van.

Én felhívnám az apeh irodát,és megkérdezném,hogy aki kiadja a lakását annak hogyan lehetne megtudni,hogy adózik utána.Gondolom a név és cím alapján már kikereshető.Ha igen akkor megadjátok az adatokat,és megtudjátok,hogy a szerződés valódi volt,vagy csak "hamis szerződés" Ha hamis akkor áll az előbbi tanácsom..Menjen jelentsen fel,és ti is mentek az apehoz.(akkor nem fizetnék) Ha valódi szerződés akkor gyorsan kifizetném a fél havit,és befognám a számat,mert ha bírósághoz kerül,többet kell fizetnetek.

De mielőtt az apehnál utánanéztek a szerződés valódiságáról érdemes előbb a főbérlőnek ezt megemlíteni.Ha lapít,ha nem úgy viselkedik ahogy kéne akkor tuti kamu szerződésetek van..

2011. jún. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Van szerződés,de nála,és egy tök alap,semmi nincs benn megemlítve!A zárcseréket is velünk fizettette ki(3szor is),amikor a lenti ajtót ő is ugyan úgy használta!
2011. jún. 22. 14:06
 8/18 anonim ***** válasza:

Ha van szerződés akkor fizessetek,Akkor neki van igaza.

Azt hogy ő mennyit és hogy vágott át titeket anyagilag nem tudjátok bizonyítani,és akkor kellett volna panaszkodni,nem most.Minek fizettétek ki háromszor?Miért nem mentetek már jóval előbb el? Hiszen írtad,hogy már az elején is gondok voltak.(kosz,pocsék bútorok,bejárt a lakásba stb) Nem is szabadott volna ott lakni..

2011. jún. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Na hát sztem nincs rendes szerződés csak kamu...fel lett ismét hívva...csak a koszt hajtotta,meg a kárát...kérdeztük,h hol a szerződés,mert nem tudjuk mi(albérlők)mihez kell tartanunk magunkat,"Itt a szerződés,mindenki tudja,h h kell a lakást átadni"Ezt mondta...mondtuk neki,h akkor az apeh-tól kérdezzük meg a szerződés valódiságát...erre lecsapta telefont,h "akkor menjenek az apeh-hoz!"
2011. jún. 22. 14:27
 10/18 anonim ***** válasza:

"Na hát sztem nincs rendes szerződés csak kamu"


Ha alá van írva, akkor az bizony nem kamu.

2011. jún. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!