Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megteheti ezt velünk az...

Megteheti ezt velünk az osztályfőnököm? Szerintem ez eléggé gusztustalan húzás volt tőle. (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Volt egy oszt.kirándulásunk,előleget bekellett fizetni(6 ezer ft).

Sajnos lebetegedtem,így nem tudtam elmenni,az ofő ígérte hogy valamennyit visszaad a pénzből így is úgy is. Pár napja rákérdeztem hogy mikor adja akkor oda,mire a válasza az volt hogy nem tud adni,mert az elment az utazásra meg a kajára (mivel sokan lemondták,így elvileg nőtt a bérelt busz költsége stb,és nem akarta az osztállyal kifizettetni a plusz 500ft-ot.)

Kicsit mérges lettem,hogy mi jogon költi el a mi pénzünket mások utaztatására,kajájára?!

Szerintetek ???


2011. okt. 27. 22:22
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%

Igazad van, az a ti pénzetek volt.

Ez nagyon gusztustalan volt tőle.

2011. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
szólj a szüleidnek. ha igazoltan betegség miatt nem tudtál elmenni nehogy már te fizesd mások kirándulását (mégha csak részben is)
2011. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Többiekkel fizettesse ki a többletet, akik mennek.
2011. okt. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
szolj a szüleidnek....másnem menj az igazgatohoz.!! 6 ezer forint azért nem kis pénz.. és még véletlen se valammenyit hanem az egészet visszakell, hogy kapjad. szerintem nem te vagy a máltai szeretett szolgálat, hogy finanszírozzad más útját.
2011. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is a szülidnek szólást javaslom.

Nálunk hasonló volt a helyzet, igaz, mi nem kirándulásra gyűjtöttünk, hanem hogy legyen mihez nyúlni (szalagavató, ballagás, érettségi, stb.), azzal a dumával, hogy "mert magasak a költségek, és hogy ne egybe kelljen behozni az összeget".

A végén kiderült, hogy maradt még bőven pénz, de egy forintot nem kaptunk vissza belőle. Az osztályfőnök, gondolom, a maga számlájára utaltatta át a pénzt....

2011. okt. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
ahogy látom jóval kulturáltabbak az előttem szólók de tényleg nem tudok mást mondani mint hogy a jó kur_va anyát.
2011. okt. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Így van. Szóltam már anyunak,és mondta hogy mindenképp felhívja holnap,ill. be is fog menni ha kell.

A másik meg az,hogy eleve kértünk hozzájárulást a kiránduláshoz,mivel nem állunk olyan anyagi helyzetben hogy kifizessük a teljes összeget,ehez képest még velünk fizetteti ki a többiek kajáját.

2011. okt. 27. 23:13
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja és nem kaptuk meg a hozzájárulást (50%),mert ugye nem mentem el végül is,de ettől függetlenül ez a 6 ezer ft még mindig minket illet.
2011. okt. 27. 23:14
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

"Ja és nem kaptuk meg a hozzájárulást (50%),mert ugye nem mentem el végül is,de ettől függetlenül ez a 6 ezer ft még mindig minket illet."

A hozzajarulas azt jelenti, hogy elmentek valahova, mondjuk 12ropi, de csak 6-o kell befizetni? Mert ebben az esetben lehet, hogy a 6ezer az csak arra eleg, hogy a szallast es az utazas koltsegeit kifizesd, de tobbre nem. A szallas es az utazas tipikusan olyan koltseg, amit nem szoktak visszaadni, ha meggondolod magad. (pl. elofizetsz buszra 10 fore, x forint, az x/10Ft, majd a jon 5 gyerek, akik meggondoljak magukat, a busz attolmeg x forint marad. Mindenhol ugy van, az otthonmaradok miatt nem terhelnek ra azokra akik mennek)


Egyszer probald ki, hogy lefoglalsz egy hotelszobat, vagy egy repuloutat, vagy egy nyaralast aztan, mielott igenybe venned megprobalod visszakerni az arat! :-D Sok sikert! Latszik, meg sokat kell tanulnod az eletrol.

2011. okt. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%

előttem lévő nagyjából leírt mindent, ilyesmit nem illik vissza kérni,egyedül a te hibát hogy nem használtad ki amit befizettél...

ennyi erővel a többiek is lázadhatnak hogy őnekik ennyiért ez volt megígérve mér fizessenek utólag többet? az lenne az igazi gusztustalan húzás.

2011. okt. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!