Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne parázzak...

Mit tegyek, hogy ne parázzak be az operátori munkától?

Figyelt kérdés

Ez az első melóm életemben.

kezdő operátor vagyok a Telequestnél, ez annyit takar, hogy egy szoftveren keresztül több száz embert hívok fel, és rájuk sózok valamilyen telefonos kiegészítő díjcsomagot, meg szerződést kötök velük. Ma volt egy utolsó írásbeli vizsgám, ami jól sikerült, de ezt követte egy 1 órás "kezdő" gyakorlati munkaóra, rögtön élesben, és leblokkoltam. Egy füzetbe le kellett írnunk, hogy mit kell pontosan szóról szóra olvasnunk, hogy úgy látsszon, mintha fejből mondanánk, és a szoftverben jelölgetni kellett a lehetőségek közül azt, amit az ügyfél válaszolt. Hibát hibára halmoztam, elfelejtettem hangot rögzíteni, vagy visszahívást kérni, a kérdéseket elmondtam füzetből, de nem követtem a gépen is, szar volt az egész. Főnök azt mondta hogy próbáljam meg hétfőn, mert akkor kezdek. Tartok tőle, hogy katasztrófa lesz az a nap és a hét is. Azt fogom csinálni, hogy kívülről megfogom tanulni a felolvasott szöveget, hogy csak a monitort kelljen néznem. Anyám azt mondta, hogy szimplán nem tudom megosztani a figyelmemet, egy ott dolgozó lány meg azt mondta munka után, hogy ez természetes, mert még nem csináltam ilyet, és hogy ő még otthon sírt is, amikor bénázott. Nagyon észnél kell lenni, hogy mit nyomsz, és melyik választ választod ki, mit kérdezel, és milyen hangnemben. Attól félek hogy nem lesz érzékem az egészhez, és kirúgnak :(


2011. jún. 25. 17:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
21/F
2011. jún. 25. 17:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ne a feladatra figyelj, hanem a kommunikációra és arra hogy el akarod adni a terméket.

Amíg azon görcsölsz, hogy jajj, most mit fogok elrontani, addig el is fogsz rontani mindig valamit.

Én, oktatóként csináltam ugyanezt és olyan lámpalázam volt, hogy azt hittem mindenki számára nyilvánvaló. Később kidrült, hogy ez csak befele volt egyértelmű és azokat a hibákat amiket vétettem simán kompenzáltam.


Másodszor ha már álományba leszel, meg ne próbálj felhívni, mert útálom azokat akik egésznap csörgetik a telefonomat hogy valamit rámsózzanak!

2011. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az első hozzászóló szakszerű véleményét. Jelentettem a moderátorok felé, majd tőlük átveheti a jutalmát.
2011. jún. 25. 17:30
 4/11 A kérdező kommentje:
2. válaszolónak: köszönöm, majd kitalálok valamit!
2011. jún. 25. 17:33
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt hasonló munkám (igaz, diákmunkában csináltam) én először tudtam a scriptet úgy mondani hogy gépről olvasom úgyhogy megcsináltam úgy hogy leírtam és ott elágazásokat csináltam. (papírra jegyzeteltem hívás közben, aztán beadminisztráltam visszahívásra v. amire kellett és úgy rányomtam hogy ok - mert kevesebb a hibaveszély.

pl. megkapta ön az e-mailt? ha igen akkor ezt kell mondani ha nem akkor ezt... remélem érthető :D

Az a lényeg hogy ne félj.. először nagyon be voltam parázva, most meg már felhívok bárkit akit mondanak. Képzeld azt hogy valami tökfejek ülnek a telefon túloldalán! :)

sok szerencsét!!

19/L

2011. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Meglesz :)


Kívülről megtanultam mind a 7 pontot amik egymást követik a válaszadások közben, és olyan gyorsan tudom már mondani, hogy szinte 1 másodperc alatt elmondok 3 szót, elég brutál :) Mert ha tudom fejből a szöveget, akkor a papírt is felesleges néznem, ha meg nem kell néznem, akkor nem kell a figyelmemet sem megosztanom, és amikor látom magam előtt a monitort, mondom fejből az odaeső részt és csak a válasz alternatívákat nézem. Ha meg kirúgnak, akkor ez van. Nem kellesz kelnem minden nap 6-kor.

2011. jún. 26. 16:20
 7/11 A kérdező kommentje:

Mondhatni, jól sikerült az első munkanapom :))

6 csomagot adtam el 4 óra alatt, - tudom, hogy nem ez a legjobb átlag, de amint már mondtam, ma volt az első igazi munkanapom élesben :)

Eszembe jutott az egyik válaszoló tanácsa, hogy nézzem az ügyfeleket valami civilizálatlan ősemberkéknek, ami annyira megmosolyogtatott az egyik eladásban, hogy beleröhögtem a hangrögzítésbe :D Hátha nem nézik vissza :DDD Ám összességében jó kis meló eu, megjött hozzá a kedvem, és a bátorságom :)

Egész jól elvitázok már akárkivel, tényleg kár tartani tőlük :P De azért a szerencsén is múlott :)

2011. jún. 27. 18:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Na, örülök hogy jól sikerült az első munkanap! :) :) (Én voltam aki azt tanácsolta :D) És ne feledd: úgysem látnak a telefon túlvégén hogy ki vagy, úgyhogy ha nagyon elrontod halvány lila gőzük sem lesz ki volt az. El sem hiszed mennyit bénáztam az elején, de belejöttem kb. egy hét alatt. Menni fog egy idő után mint a karikacsapás! Mindet meg úgysem tudják visszahallgatni, ne aggódj :)
2011. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ma csomóan nem voltak otthon és visszahívásra kellett raknom őket, meg akiket elértem, bunkók voltak, így csak 1 csomagot adtam el 2 órán belül...főnök azt mondta hogy ezz full veszteséges, ezért átrakott engem délutáni műszakba, azaz 16 órától 20-ig leszek holnaptól. Mindenki azt mondja, hogy a szerencsén múlik, hogy kit dob be a gép: aki nem akar venni semmit, az úgysem fog, akinek szar a csomagja, az nem mer váltani. Remélem mihamarabb kirúgnak, szar az egész :D És rettentő unalmas 50x elmondani ugyanazt a 10 sort...
2011. jún. 28. 13:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg a szerencsén múlik hogy kit tudsz úgymond "bepalizni". Ez nem a te hibád.. gondolom azért csinálta h. berakott délutánra, hátha akkor többen otthon lesznek.

Az én munkám is egy f*s, nyugi! :)

2011. jún. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!