Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lekapcsoljátok ma a villanyt...

Lekapcsoljátok ma a villanyt otthon a Föld óráján?

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 17:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%
Ezért nem kapcsolnám le, mert több energiát veszítünk, mikor mindannyian felkapcsoljuk a sok-sok lámpát. Amúgy fel sincs kapcsolva, mert a gép fénye elég.
2009. márc. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
38%
Elsőnek ajánlom, hogy olvassa el a cikket: [link]
2009. márc. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
6%

Az első vagyok.


2. tanulj meg szöveget értelmezni! Nem katasztrófáról beszéltem, hanem arról, hogy nem ér semmit az egy órányi kihagyás, mert mikor mindenki egyszerre felkapcsolja a villanyt, akkor igenis elhasználódik bőven az az egy órányi megtakarított energia, mert hirtelen terhelődnek meg a vezetékek.

2009. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen ezt már én is olvastam, de olyan ellentmondásos ez az egész. Ezek alapján egy hétköznapi ember nem tudja eldönteni, hogy most jót tesz-e azzal, ha lekapcsolja a villanyt,vagy éppen az ellenkezőjét éri el vele.
2009. márc. 28. 17:59
 5/26 anonim ***** válasza:
41%
Biztos, hogy nem fogom, nem fogok szombat este sötétben ülni idehaza!
2009. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
86%
Igen, lekapcsolom, sőt még a tv-t is ki fogom kapcsolni, mert az előző link hülyeség. Akkor nem hal meg a rendszer, amikor hétközanpi munkanapon több millióan 6 órakkor felkapcsolják a lámpát? Vagy ha az iskolában 8-kor kapcsolják fel a lámpát egész Mo.-n? Esetleg amikor karácsonykor több 10millióan a világon karácsonyi izzóval díszítik a fát? Szerintem egyáltalán nem fog több áram fogyni, mert csak a neon fogyaszt akkor több áramot amikor felkapcsolják, de a háztartásokban nem neonnal világítanak.
2009. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
37%
Bocsi, nem előtző, hanem 17:52-es link.
2009. márc. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

A link nem azt tartalmazza, hogy katasztrófa lesz, épp ellenkezőleg. Mielőtt lebecsmérelnétek bármit, előbb olvassátok el.


Én lekapcsolok mindent, s elmegyek sétálni. Szép estét!

2009. márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
37%

Ugyebár a Föld órájáról beszélünk, tehát az egész "világ"/föld egyszerre kéne lekapcsolja a villanyt. Az pedig eléggé lehetetlen, mert a Földön több órányi eltérés van a zónák között, és szerintem nem számolja ki minden ország, hogy mikor kéne lekapcsolni a villanyt. (Bár lehet...)


És szerintem is, ha lekapcsoljuk a villanyt, majd egy óra múlva egyszerre kapcsolja fel mindenki, akkor az a megtakarított energia simán elvész, tehát...szerintem nincs sok értelme.


De ez az én saját véleményem!


(Remélem azért a villanyt nem veszik el, mert ha valaki nem akaja lekapcsolni, akkor nem kapcsolja le...és szerintem nem kötelezhetik rá...)

2009. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

18:05!

Igazad van, csak nem olvastam végig, bocsi, de szerintem is kibírja az energiaingdozást.

2009. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!