Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lekapcsoljátok ma a villanyt...

Lekapcsoljátok ma a villanyt otthon a Föld óráján?

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 17:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Éppen két hónapja vettem több mint 10k fortinért energiatakrékos égőt, szinte mindenhol az van a lakásban, kivéve, ahol direkt melegítenie is kell az égőnek. Véleményem szerint ez az, amikor már valaki teszi is a Földért valamit, az, hoyg egy órára lekapcsoljuk a lámpát... parasztvakítás, egy órával később fogynak majd ki a tartalékaink. Hű de sokat nyertünk.

A szándék lehet, hogy nemes, hiszen figyelemfelkeltésnek talán jó, de érdemben aligha számít. Én a pszichológiai hatását tartom a legkárosabbank, hiszen most sok ember lelkiismerete megnyugszik, hogyhát (látszólag) ő is tett valamit, és aztán nem is gondolkodik további lépésekben jövő év ugyanezn akciójáig. Persze nyilván megvan ennek az ellentéte is, de sajnos sztem ők a kisebbség...

2009. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
91%
Semmilyen energiát nem vesz el, mert attól hogy mindenki egyszere kapcsolja fel, attól még a 20W-os égő 20W-ot fog fogysztani
2009. márc. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
76%
neeeem, és mehet a lepontozás nyugodtan, már látom h minden olyan válsz le lett pontozva, pedig csak az általad feltett kérdésre válaszolunk:))
2009. márc. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak.


Bocsika, de én ma regisztráltam ide, és azt sem tudom, hogy hogyan működik ez a pontozósdi, szóval nem én pontoztam le a válaszokat.


Számomra az összes válaszban van valami igazság.

2009. márc. 28. 18:26
 15/26 anonim ***** válasza:
94%
Lekapcsolom, mert horrorfilmeket fogok nézni.
2009. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
92%

[link]

"Az akciónak igazán sok értelme van, hisz kutatások igazolták, hogy 2007-ben a kezdeményezés Sydney energiafogyasztását 10,2 százalékkal csökkentette erre az időtartamra, ami egyenértékű volt azzal, mintha ez idő alatt 48 ezer autó tűnt volna el az utcákról és az autóutakról! 2008 estéjén immáron világszerte 30 millióan kapcsolták le a világítást a televíziót és más elektromos készülékeket a felmelegedés elleni harc jegyében."

2009. márc. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%
én igen
2009. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
43%
Én hajnali két és három óra között egy percre sem fogok semmilyen elektromos eszközt használni...
2009. márc. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Miért pontoznak le mindenkit? ha igent ír, ha nemet, akkor is 50% alatt van. Kit zavar a Föld órája? Akkor sem pontozással kellene véleményt nyílvánítai.
2009. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
81%
A villanyt nem is szoktam felkapcsolni, elég a monitor fénye, vagy a tévé.
2009. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!