Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A vadászok mit élveznek a...

A vadászok mit élveznek a vadászatban?

Figyelt kérdés

Nem rég beszéltem egy vadásszal, akkora élvezettel mesélte, hogy így meg úgy lőte le a vadakat, és képes volt százezreket fizetni egy trófeáért.

Én is öltem már meg állatot disznót, tyúkot, de én semmi örömöt vagy élvezetet nem találtam benne.


2011. júl. 11. 07:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egészen más, ha fegyverrel ölsz. Nem lehet leírni. Nem szívesen lennék vadász, mert szeretem az állatokat, és a vadonban békét kéne hagyni nekik, hadd éljenek. Kiskoromban szórakoztam azzal, hogy verebekre lövöldöztem egy tanyán, és nagyon örültem, amikor messze a fa tetején eltaláltam a légpuskával. Akkor bele se gondol az ember, hogy egy életet olt ki, furcsa érzés, olyan, mintha megszállna valami erő. Ennyit tudok erről mondani.
2011. júl. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Olvass el néhány Fekete István vagy Széchenyi Kálmán könyvet, akkor megérted, hogy az, hogy megölik a vadat, már csak a befejezö aktus a vadászatban, nem ez a lényeg, hanem az azt megelözö cselekmények. Söt sok esetben nem is keröl sor lövésre, mégis izgalmas vadásztban lehet részük.
2011. júl. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem Széchenyi Kálmán,hanem Zsigmond volt a vadász,és ő írt élvezetes könyveket. Kittenberger Kálmán is írt ilyeneket.
2011. júl. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Köszi, igazad van, összekevertem a két keresztnevet, jó, hogy kiigazitottad.

De Kittemberg könyveit is lehet a kérdezönek ajánlani.

2011. júl. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
KitteNberget akartam irni, mellényultam.
2011. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam vadászni és nagyon jó volt (nem lőttünk semmit, de nem is baj:) ). Jó volt már maga az is, hogy kint voltunk a természetben. Izgalmas volt keresni a vadat és folyamatosan figyelni, hogy mikor bukkan fel. Izgalmas volt várni egy helyben, hogy vajon kilép-e a takarásból.

Szerintem ilyenkor feltámad valamilyen szinten a régi vadász ösztön.

2011. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csak horgászok, de ott az a legnagyobb élvezet hogy ha te fogsz és más nem.

Valami ősi ösztön lehet, az ősasszony is biztos azt a férfit választotta aki a legtöbb hússal tért haza.

2011. júl. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
és nem mellesleg jó zseton is van benne. mikor a burkus vendég rámutat a térképen, hogy "ezen a szakaszon minden le akarok lőni", akkor azért szép borítékokra lehet számítani. meg hétköznap ugye jámbor képpel viszi a szénát az etetőhöz, hétvégéken meg szállítja a vadhúst a vendéglőknek.
2011. júl. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az mondjuk biztos, hogy szinte minden vadásznak 5 milla feletti terepjárója van.
2011. júl. 12. 06:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!