Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Éreztétek a FÖLDRENGÉST 08:08...

Éreztétek a FÖLDRENGÉST 08:08 perckor Bp-en?! .

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 08:11
1 2 3
 11/26 anonim válasza:
Én Szfváron lakok és itt is érezni lehetett :(
2011. júl. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

08:31-nek


Azt mi is éreztük, eléggé meg is ijedtünk, eddig az volt a legerősebb mozgás!

2011. júl. 11. 08:35
 13/26 anonim ***** válasza:
Ha valakinek van állata, nem viselkedett szokatlanul a rengés előtt? Mert azok mindent megéreznek.
2011. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:

[link]


TOVÁBBI HÍREK :


"... Bár pontosan egyelőre nem tudni, hol volt a rengés központja, feltehetően valahol Tatabánya és Budapest között, innen érkezett ugyanis a legtöbb lakossági telefonhívás - mondta a hvg.hu kérdésére Tóth László, a Magyarország Földrengési Információs Rendszerét is működtető Georisk Földrengés Mérnöki Iroda vezetője. A rengés Tóth László szerint 8 óra hat perc körül történhetett.


A rengés 3,7-3,8-as erősségű lehetett, ez már az épületekben is okozhat kárt, főképp kisebb vakolatomlások formájában - mondta az iroda vezetője. Az eseményt rögzítette a foldrenges.hu oldal is, amely szerint a greenwichi idő szerint 6 óra 6 perckor történt rengés Budapesttől nyugatra..."


[link]

2011. júl. 11. 08:38
 15/26 anonim ***** válasza:
2011. júl. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

[link]


A térképen Gánt és Csákvár közötti területen volt az epicentrum!

2011. júl. 11. 08:41
 17/26 anonim ***** válasza:
Bp. 3. ker., éreztem, de jóval kisebb volt, mint a januári
2011. júl. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

[link]


TOVÁBBI HÍREK :


"... A rengés 3,8-as erősségű lehetett, ez már az épületekben is okozhat kárt, főképp kisebb vakolatomlások formájában - mondta az iroda vezetője. Az eseményt rögzítette a foldrenges.hu oldal is, amely szerint a greenwichi idő szerint 6 óra 6 perckor történt rengés Budapesttől nyugatra.


A rengés hírét a németországi GFZ Potsdam földrengéskutatási intézet is megerősítette, a honlapján olvasható információk szerint a rengés epicentruma a Vértesi Tájvédelmi Körzet területén történhetett, Gánt és Várgesztes között. A potsdami mérések szerint a földrengés erőssége 3,9-es volt..."

2011. júl. 11. 08:46
 19/26 A kérdező kommentje:

TOVÁBBI HÍREK :


"...Itthon január 29-én majdnem ugyanezen a területen mértek földrengést, amit szintén érezni lehetett a fővárosban is. Aznap 18 óra 41 perckor rengett a föld, a Szeizmológiai Obszervatórium szerint a földmozgás 4,7-es erősségű volt, és 38 másodpercig tartott. Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szerint Oroszlánynál volt a földrengés epicentruma, ahol morajlást lehetett hallani, mert a rengés viszonylag közel, 8 kilométerre volt csak a föld alatt..."

2011. júl. 11. 08:51
 20/26 anonim ***** válasza:

Szintén Fehérvárról írok, én is éreztem, de azt hittem, csak képzelődök!

Olyan volt, mintha picit meglökték volna a széket alattam, ennyi. A gyerekek fel sem ébredtek, meg sem érezték.

2011. júl. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!