Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Villámolvasás & centrális...

Villámolvasás & centrális látás tágítása? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Szóval az alap dolog, hogy amire éppen nézünk azt látjuk legtisztábban, ez ugye a centrális látás, de hogy lehet azt hogy ezt a centrális látás mértékét kitágítsuk? Mert így olvastam egy helyen a villámolvasásról. Hogy fokozatosan tágítani kell a központi látást. Jelenleg úgy tudok csak olvasni magyar szöveget, hogy ránézésre egy szóra, vagyis nem kell betűzni ez gondolom normális egy 20 évesnél már, de hogyan lehetne ezt fokozni? Ha egyáltalán lehet ilyent.
2011. júl. 15. 00:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Villámolvasással kapcsolatban nagyon sok gyakorlati könyv meg hasonlók vannak fent a neten. Én egy éve töltöttem le egy "tanfolyamot" ami tényleg jól elmagyarázza a dolgokat. Sajnos nem voltam elég szorgalmas hogy minden nap foglalkozzak vele és egy rövid idő után abba is hagytam.

Hallottam már olyanról akinek sikerült, de ez a fajta villámolvasás nem egyenlő azzal mint mikor rendesen olvasol tehát amit mondasz hogy a centrális látásodat tágítod.

2011. júl. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
De nem is értem hogyan lehet azt tágítani? Valójában mindig csak azt fogjuk tisztán látni amire éppen nézünk és annak is a legközépsőbb pontját, mivel ilyen az emberi szem, a makulát nem hinném hogy lehetne tágítani, mivel az felelős az éleslátásért, de hát sosem tudni.
2011. júl. 30. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!