Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valami jó ebben a kib....

Van valami jó ebben a kib. szott világban?

Figyelt kérdés

AKÁRMI.

Mert már kezdem azt hinni, hogy nincs.


2011. júl. 18. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A barátaim, a napsütés, a kávé és a virágok illata, a remény, ha rám mosolyognak az utcán, látni a naplementét a Balatonnál, éjszakai fürdőzés, önkénteskedni, egy jó könyv olvasása.

Hirtelen ezek jutnak eszembe.

2011. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó neked, h vannak barátaid.
2011. júl. 18. 14:23
 3/11 anonim ***** válasza:

1. Azért a barátokon kívül is írtam dolgokat, és még számtalan apróság felsorolható.

2. A barátság kétoldalú, neked is próbálkoznod kell. Olyan nincs, hogy nem léteznek hozzád hasonló emberek, vagy olyanok, akikkel jól kijönnél. Rossz helyen keresgélsz. Menj el egy nagyvárosba tanulni, ott megnyílik előtted a világ.

2011. júl. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Magadnak kell megteremtened a boldogságot. Az emberek tévesen kialakítottak egy-egy listát a jó és rossz dolgokról. De igazából bármi lehet jó, csak rajtad áll, hogy élvezd. A lényeg, hogy éld bele magad minden egyes érzésbe és gondolatba, a legapróbb történésbe. Tedd olyanná a világot, amit élvezni tudsz. Gondolkodj el ezeken, remélem, megérted. :)
2011. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

2.

Igen, de szerintem minden alapja a barátság. Nekem elég lenne egy, CSAK EGY olyan barát, akivel a legtöbb dologban egyet értünk, egyezik az érdeklődésünk, stb, és egyébként nem találkoztam még ilyen emberrel. Ha befejeztem a középiskolát biztos nagyvárosba megyek. De az még 2 év. Addig simán megőrülök. Egyébként.. nem tudok odamenni máshoz, mert Irritofóbiám van, ami rohadt viccesen hangzik, de komolyan mondom.


3.

Én értem, csak erre képtelen vagyok. Nekem is van egy bizonyos 'listám' a jó és rossz dolgokra, és ahhoz tudok igazodni.

2011. júl. 18. 15:55
 6/11 anonim ***** válasza:
meg ne egyem a szívedet, hogy itt mindjárt megőrülsz, sajnálom, de most kicsit feldühített ez az egész.. örülj neki, hogy nem éhezel, van fűtésetek, van tető a fejed fölött, van családod és van számítógépetek is.. elismerem, barátok nélkül nehéz az élet, én tudom, velem is volt olyan, hogy kigáncsoltak, mindenki utált, de nem engedtem, kiálltam magamért és odamentem a "barátaimhoz" és megmondtam nekik, hogy mekkora bunkók és ha az kell akkor én is ezt fogom velük tenni, nem érdekel.. amúgy itt most jöhetnél avval, hogy elveszítettem, de legalább volt.. hidd el, sokkal de sokkal jobb, ha nincs barátod, mintha elveszíted.. ma már 5 legjobb barátom van akikre bármikor számíthatok és ők is rám. én már rájöttem, hogy ahhoz, hogy barátod legyen neked kell megnyílnod, nem szabad megvárni, hogy ő jöjjön hozzád. amúgy neten is lehet ismerkedni, onnan is lehet jó barátokat szerezni, nekem kettő van, sőt egyikük a legjobb fiú barátom már 5 éve, igaz évente is kb csak 6× találkozunk, de megéri találkozni, mert mindig jól érzem magam vele.
2011. júl. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az első sorig jutottam, de bocs, nem is érdekel tovább. Jelentettem.
2011. júl. 19. 11:27
 8/11 A kérdező kommentje:

Hm, a második sorod is 'érdekes'. Egyébként te ki vagy? Vagy ki az, akinek gondolod magad? Csak úgy kérdem.

Alapból, hogy állíthatsz ilyeneket?? Szerinted ez mind olyan természetes? Vagy egy kérdésből rájöttél, hogy nekem ez mind van?? Hát hadd világosítsalak már fel. Kajára alig futja. Hónap végén néha már azt se tudjuk miből éljünk meg. Tető, igaz, van a fejem fölött. Egy ócska kis bérház, saját házunk ugye nincs. Családom? Ha úgy vesszük, van. Van két fél, anyám részéről meg apám részéről is egy-egy. Qrvajó, mondhatom, nekem elég lenne egy EGÉSZ is. Most inkább klíma kéne nem fűtés, de arra az életben nem fogja futni.

És akkor qrva sokat kérek, amikor egy, EGYETLEN barátot szeretnék legalább, ugye??


Szerintem menj és ásd el magad vagy ugorj le valahonnan mert ilyen emberekre a világnak nincs szüksége. És ne vedd a fáradságot hogy válaszolsz mert úgyis jelentem. Pá.

2011. júl. 19. 11:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Tévedés, ha azt hiszed, hogy a boldogság az úgy jön, vagy az adott dolog.

Akik nap mint nap mosolyognak és boldognak tűnnek, nekik is vannak problémáik. Csak másként dolgozzák fel azokat a dolgokat, amik történnek velük. Te hagyod, hogy a keserűség elhatalmasodjon rajtad, belesüppedsz ebbe az állapotba, és minél tovább tart ez, annál lehetetlenebbnek érzed, hogy van más létforma is, hogy valaha lehetsz boldog.

Pedig simán. Én is ilyen voltam. Sosem vettem észre, ha valami akár apró jó dolog történt, az természetesnek tűnt. Ha rossz dolog történt, hihetetlen mélységbe zuhantam, és rágódtam rajta sokáig. Aztán elkerültem Budapestre egyetemre, a szüleim kisebb támogatásával (mi sem élünk túl jól, a hónap utolsó hetére kb 2-4ezer Ft szokott maradni), de főleg diákhitellel + később az egyetemi ösztöndíjakkal sikerül megélni. Itt olyan emberekkel találkoztam, olyan más mentalitással, ami hihetetlen. Rádöbbentem, mennyi mindent szalasztottam el.

Az én szüleim a válás szélére sodródtak, édesanyám öngyilkosságot kísérelt meg, a középsulis barátaim közül mindössze eggyel tartom a kapcsolatot, a többiek lassan elkoptak, mint említettem, alig van pénzünk, míg a csoporttársaim egész nyáron az USA-ban meg Európában, Afrikában utazgatnak, külföldre mennek tanulni stb., amit én nem engedhetek meg magamnak. Sima belföldi nyaralásra sem futja. Klímánk nekünk sincs, nem is lesz. Nagymamám rákos, az egyik barátnőmnek autoimmun betegsége van. És még sorolhatnám.

Mégis boldognak érzem magam, mert szembenézek a gondokkal, és nem engedem, hogy elhatalmasodjanak rajtam. Ha baj van, én keresek megoldást, próbálok változtatni. És becsülöm a jó dolgokat, amik a mindennapjaimat színesítik: az emberek, akiket az egyetemen ismertem meg, akikkel jókat lehet beszélgetni, a szakom, amit imádok, végre olyat tanulhatok, ami érdekel, és motivál, hogy sokra vihetem vele, ha elég kitartó vagyok. Jó tanulmányi eredménnyel 1-2 év múlva külföldi ösztöndíjat pályázhatok majd, ami minden költséget fedez. Imádom, ha elmehetek önkéntes munkát végezni, segíteni az embereknek, úgy dolgozni, hogy nem érdekel a pénz. Nem hordok Luis Vuitton táskát, de nem is vágyok rá, és ennek örülök. Remek, hogy ismerem a vidéket, az ottani életet a pestiek el sem tudják képzelni. Széthullóban van a családom, megpróbálok ellene tenni - de én keresem a saját társamat, és tanulok a szüleim hibájából, nekem boldog családom lesz, a lehető legjobban fogod dolgozni ezért. Barátkozni lehet, főleg ha olyan sok emberrel vagy körülvéve, mint Pesten. Ha próbálkozol, akkor olyan nincs, hogy nem találsz senkit. A szülővárosomban jelenleg 1, azaz egy darab barátom van. Az egyetemről pedig még mindig nem sok, de nem a mennyiség számít, hanem a minőség. Egyébként az általános iskolás barátságok sosem tartósak, a középsulisak néha, az erősebb kötelék utána jön. Barátot nem lehet erőszakkal szerezni, az jön magától.

Hát hirtelen ennyi hozzászólnivalóm volt.

2011. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem zaklat fel ha jelentesz, sajnálom, hogy ennyire feldühített a válaszom és sajnálom, nem tudtam milyen helyzetben vagy, mert sajnos nagyon sok olyan ember van itt aki itt teszi az agyát, hogy nem boldog pedig nincs rá oka.
2011. júl. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!