Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnám legyőzni ezt a...

Hogy tudnám legyőzni ezt a "fóbiámat"?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta arachno fóbiám van. Ez eddig annyira nem volt zavaró (persze, zavaró volt, mert undorodtam a pókoktól, de ez a leggyakoribb fóbia), de mostanában nagyon előjött ez a "pókundor". Egyik nap pl. a barátommal sétálgattunk, én meg belesétáltam a pókhálóba... egy szabályos pánikroham jött rám, barátom totál megilyedt, majdnem mentőt hívott. Nagyon rosszul voltam, utána még amíg tovább sétáltunk,megszólalni se tudtam, remegtem. Hogy tudnám legyőzni ezt a fóbiámat? Folyton pánikroham szerű rohamok jönnek rám pókok láttán. Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! 14L
2011. júl. 23. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ezzel sokan vagyunk így. Sőt, én mindentől félek aminek több lába van mint négy. De szerintem a legjobb az, ha nagy ívben kerülöd őket. Mást sajnos nem nagyon lehet. Esetleg veszel egy nagy levegőt, majd egy hatalmas pókot a kezedbe veszel, és szembenézel a félelmeddel. De ha ennyire súlyos az eset, akkor nem hiszem hogy használna valami is. :-(



:-)

2011. júl. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is félek a pókoktól, bár ennyire nem, de nem szeretem ha rám másznak és nem is érek hozzájuk.

Te saját magadtól nem tudod legyőzni ha ennyire súlyos a dolog.

Én még a magasságban is féltem, de 1 éve már hogy nem mert rengeteget dolgoztam állványon, több méter magasban.

Most mondjam azt hogy vegyél madárpókot vagy kezd el fogdosni őket?:)

2011. júl. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úr isten :D Én ugyan meg nem fogok egy pókot sem O.o

Tériszonyom is van meg klausztrofóbiám... szval elég jó :/

És ha itt az a megoldás, hogy fogdossam a pókokat, akkor köszi inkább valahogy kerülném őket.. ha ez lehetséges lenne. Mindenhol ott vannak :S :D

2011. júl. 23. 14:22
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem van 10millió félelmem, fóbiám, de nem írom le. :D klausztrofóbia, tériszony, ilyesmi.. a pókoktól én is nagyon félek. én annyira kerülöm őket, h sose másztam még bele pókhálóba. de ha megtörténne, valószínűleg nekem is lenne egy kisebb pánikrohamom. tényleg az a megoldás, h megfogod őket. nekem mikor ezt legelőször mondták, még a gondolatától is rosszul voltam. de ha pl. a szobádban van egy pók és egy helyben marad, csak menny hozzá közelebb és közelebb, és nekem már attól jobb lett. meg átgondolod, h te erősebb vagy nála, semmi kárt nem tud benne tenni. egy extra pici pókot csak meg tudsz fogni, nem? ami tényleg nagyon pici. aztán majd egyre nagyobb pókok. :PP
2011. júl. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hááááát. :D extra pici pók.. necces. :D de azt még talán... de hogy egy olyan pókot megfogjak, ami 2 mm-nél nagyobb, arra nem sok esélyt látok. :D
2011. júl. 23. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!