Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki segítene legyőzni a...

Valaki segítene legyőzni a fóbiámat? (Nagyon súlyos szerintem)

Figyelt kérdés

Amikor meglátokegy pókot, legyen az pár miliméteres vagy épp jó nagy egyből elkezd remegni a testem és sikítva futok is onnan el. Addig nem vagyok képes visszamenni annak a szobának a közelébe ameddig a saját kéét szememmel nem látom, hogy vagy kirakják, vagy megölik. Van amikor még sírok is ha meglátok egy nagyobbat. Sajnos a szobámban elég sokszor 1,5-2cm-es pókok rohangálnak, szóval éjjel rettegek. Már attól kiborulok, hacsak a pókhálóhoz érek, vagy ha egy képet látok pókokról.

Szeretném már leküzdeni ezt, de nem megy.

Tipp? Ötlet? Tanács?


15/L


2011. jan. 21. 17:34
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
81%
én is fosok tőlük .. ha meglátok egyet akkor agyon üttetem valakivel, és mesét nézek:D
2011. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
egyszerűen próbáld meg egyszer megölni/lecsapni egyet.Ha egyszer megvagy vele többet már nem fogsz ettől meg ijedni :D
2011. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
83%
Velem is ugyan ez van!!! Szegény mi.... XD
2011. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem bírom megölni mert annyira remegek ill. félek, hogy 10 lépésnél közelebb se merek menni xD
2011. jan. 21. 17:40
 5/23 anonim ***** válasza:
83%

Én is ugyan így vagyok vele!:S

Anyukám meg a békától retteg ugyan így!:S

És képzeld el egyszer bemászott egy nagy fekete pók az agyamba és felmászott a lábamra,képzelheted?

3 napig alig mertem aludni!

Nem tudom mi lehet a megoldás de rajtam eddig semmi sem segített!

2011. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanígy vagyok vele, pedig 26/F vagyok...ciki-nem ciki...ez van :D

Próbáltam én is már ezt azt, nem enyhítette semmi a fóbiát....mondjuk különösebben nem is zavar, vagy érdekel, mert HÁLA ISTENNEK a mi házunka talán ha 1 évben 2-3 pókkal találkozom, és azok sem olyan hú de nagyok, és legföljebb a kazánházban, vagy vmelyik ólban vannak, nem a lakásban....de ha, ahogy mondtad, a te szobádban elég sokszor rohangálnak pókok, háááát áááá én már sztem infarktust kaptam vna XD lol

Esetleg tegyél a szobád ablakára szúnyoghálót, így akkor sem tudnak bejönni, ha esetleg nyitva az ablak, és mindig legyen kéznél egy kemótox (vagy hogy kell írni chemótox...mind1) ;)

2011. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a fogászattal vagyok így, és a darazsakkal, méhekkel.Sajnos eddig nekem se sikerült legyőzni.
2011. jan. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Jah, de akkor még egy horrortörténetet megosztok veled! :D

Még régen vmikor, nem itt laktunk akkor, hanem egy másik házban, és hát...ott akadt azért egy-két pók néha, egyszer valóra vált az abszolút RÉMÁLMOM! Amikor reggel fölébredtem, éreztem, h vmi mászik a lábamnál, erre fölhajtom a takarót, és látom, h ott a lábamon egy hát nem túlzás, ha azt mondom, h kb. 4-5 cm hosszú, koromfekete pók omfg! ....hát gondolhatod....ordítozva kirohantam a szobából, és addig nem vtam hajlandó visszamenni, amíg a szüleim nem távolították el....mondjuk utána alig mertem elaludni egy darabig....váá....még mindig rossz belegondolni, már most is érzem megint (beképzelem), h mászik vmi, h ezt leírtam, de hát ilyen az ARACHNOFÓBIA ;)

2011. jan. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Platypus ***** válasza:
Szerintem először vegyél egy műanyag játékpókot, valami rikító neonszínűt és annyira elnagyoltat, amitől még egy kicsit borzongasz, de el bírod viselni, meg mered fogni. Ha már ezzel jól kijössz, akkor egy kicsit élethűbbet. Nagyon élethű gumipókokat lehet kapni, ha egy olyanhoz hozzászoktatod magad szép lassan, fokozatosan, akkor az igazit sem lesz olyan nehéz elviselni. Nem lesz mindig kéznél valaki, hogy póktalanítsa a szobát, legalább addig el kéne jutnod, hogy önerőből ki tudd tessékelni a betolakodókat.
2011. jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekem sohasem volt állatfóbiám, én nem félek semmi állattól... Szerintem törődj bele, vagy egy állatkereskedésben nézegesd a pókokat!
2011. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!