Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért kell mindent "lájkolni"?

Miért kell mindent "lájkolni"?

Figyelt kérdés

Kiraktam egy állatalapítvány oldalára is, hogy elveszett a kutyánk, ők meg kirakták FB-ra, ami jó, mert akkor olyanok is láthatják a hirdetést, akiket én nem ismerek.

És akkor elkezdték páran a LIKE gombot nyomogatni. Miért? Látták a kutyát? Megtalálták? Náluk van? Nem értem ezt a hülye lájkolást. Aranyos a kutyánk? Persze, hogy az.

Ilyenkor mindig feltör a remény, hogy valaki megtalálta, és akkor csak azt látom, hogy Vadidegenné Idegen Márta lájkolta.


2011. júl. 25. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
32%

A hírfolyamban látod, hogy mit lájkoltak az ismerőseid, ugye?

Ugyanígy, ha valaki lájkolja ezt a hírt, akkor megosztja így az ismerőseivel, vagyis továbbküldi az elveszett kutya hírét, hátha valaki látta.


Inkább gondolkozhatnál, mielőtt így leszólod azt, aki segíteni próbál neked.

2011. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez igaz, viszont vannak olyanok, akik azért lájkolnak, mert "jajdeédi a kuty", és nem azért, mert meg akarja osztani.
2011. júl. 25. 09:17
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
Azzal, hogy valaki lájkol valamit, azzal nem oszt meg semmit. Egyébként azért lájkolnak, mert az a divat, hogy lájkolni kell.
2011. júl. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utánanéztem, és a másodiknak adok igazat. Ha nekem egy barátom megnyomja a like gombot, én azt attól még nem látom, csak ha az az én saját képem. Más szóval. Ha A-nak elvész az állata, aki nekem nem ismerősöm, és kitesz egy ilyen hirdetést, azt B lájkolja, aki nekem ismerősöm, én még nem tudom, hogy B tényleg lájkolt, csak ha felmegyek az adatlapjára.
2011. júl. 25. 11:26
 5/7 anonim ***** válasza:
mert egy olyan b*zi divat lett ez, mint mondjuk az emó.
2011. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Rosszul néztél utána..

Valóban beállíthatod, ki lássa az, amt lájkolsz, de alapból épp az a lájkolás értelme, hogy azzal osztasz tovább tartalmat.


Mit gondolsz, miből élnek a lájkoldeztmegazt weblapok?

Mit gondolsz, miért van ezer nyereményakció, ahol lájkolásért osztogatják a nyereményeket? Mert így reklámozod az adott cég dolgait.

2011. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Oké, értem.

Remélem, megtalálja őket valaki, akinek nincs puskája.

2011. júl. 25. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!