Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyi újítás? (Kérdésed...

Személyi újítás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Lejárt már vagy 2 hónapja a személyim és most szeretném megújítani.Már annyi mindent olvastam hogy teljesen összezavart :D Az lenne a kérdésem hogy kevesebb mint egy éve lejárt útlevéllel és lakcímkártyával tudom-e majd igazolni magam?Jogsim nincs,a születési anyakönyvi kivonatom meg sehol sem találom.
2011. aug. 14. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Hol akarod magad igazolni?

Nem, ami lejárt azzal nem tudod magad igazolni-általában. Kivéve, hogy az egy évnél nem régebben lejárt okmányokat elfogadják az okmányirodában. De ki fognak állítani egy ideiglenes személyit, ami miatt dupla költség.

2011. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Okmányirodába kéne,de akkor elmegyek az anyakönyvi kivonatomért mert ha személyi miatt kell,akkor azt ingyen odaadják,és azzal tudom igazolni magam,és nem kell 2x annyit fizetnem.

2011. aug. 16. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, az ideiglenes személyi mindenképpen kell, mert azzal igazolod magad az okmányirodán kívül. Teljesen felesleges az anyakönyvi kivonat.
2011. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

de kell az anyakönyvi k.,mert ma voltam bent és mondták hogy kell.Holnap mehetek végre megcsináltatni :)

Viszont tényleg kapok ideiglenes igazolványt,úgyhogy fizethetek 2x annyit

2011. aug. 17. 13:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Passz.


"Ha a kérelem benyújtásakor rendelkezik vagy a kérelmezést megelőző évben rendelkezett érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal vagy a személyazonosságot igazoló más érvényes okmánnyal és az adatokban nem következett be változás, akkor elegendő a korábbi állandó személyazonosító igazolványt (személyazonosságot igazoló más okmányt) bemutatnia. Ebben az esetben nyilatkoznia kell arról, hogy a bemutatott okmány a természetes személyazonosító adatokat, így különösen a családi és utónevet az anyakönyvi okmányokkal megegyezően tartalmazza, lejárt okmány esetén pedig arról is, hogy az adatokban nem történt változás. §."


"22. § (1) Ha a kérelmező a kérelem benyújtásakor rendelkezik vagy a kérelmezést megelőző évben rendelkezett érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal, vagy a személyazonosságát igazoló más érvényes okmánnyal, és az adatokban nem következett be változás, akkor a 18. §-ban meghatározott okirat helyett a korábbi állandó személyazonosító igazolványát, illetve személyazonosságát igazoló más okmányát kell bemutatnia.


(2) Az (1) bekezdésben meghatározott esetben a kérelmezőnek nyilatkoznia kell arról, hogy a bemutatott okmány a természetes személyazonosító adatokat, így különösen a családi és utónevet az anyakönyvi okmányokkal megegyezően tartalmazza, lejárt okmány esetén pedig nyilatkozik arról is, hogy adataiban nem történt változás.


(3) Ha a kérelmező érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal rendelkezik és az igazolvány adataiban változás következett be, az adatváltozást 8 napon belül be kell jelenteni, és a 18. §-ban meghatározott okiratokkal kell igazolni."



A törvény mást mond. Ha van olyan személyazonosításra alkalmas okmányod, ami az előző évben még érvényes volt, akkor nem kell anyakönyvi kivonat.

2011. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
elvileg akkor tényleg nem kéne a születési a.-i k.,viszont ma voltam bent és kérték
2011. aug. 18. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!