Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy rendőrségi pólót....

Kaptam egy rendőrségi pólót. Viselhetem?

Figyelt kérdés
Ismerősömtől kaptam egy rendőrségi pólót, ő sem rendőr és én sem. Interneten lehet rendelni, megkerestem én is az oldalt és gyakorlatilag bárki rendelhet a neki megfelelő méretben. Utcán ezt akárki viselheti is? Egy nem megbízható forrásból tudom ("a barátom mondta, hogy egy ismerősétől hallotta, hogy...") akár teljes egyenruhát is lehet viselni, ha nincs nálunk hamis rendőrségi igazolvány, és nem adjuk ki magunkat rendőrnek. Egy rendőrségi pólóba is rendőrnek néz ki az ember, hát még teljes egyenruhában...
2011. aug. 23. 21:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

218/1999. kormányrendelet


Jogosulatlan címhasználat


14. § (1) Aki mások előtt őt meg nem illető címet használ, illetőleg kitüntetést vagy egyenruhát jogosulatlanul visel,


húszezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(2) Aki mások előtt


a) a fegyveres szervek hivatásos állományú tagjainak szolgálati viszonyáról szóló törvényben meghatározott szervek rendszeresített egyenruháját, rendfokozatát, jelvényét, kitüntetését, ezek utánzatát jogosulatlanul viseli, továbbá az e szervekre utaló feliratot, matricát ruháján vagy járművén jogosulatlanul feltüntet,


b) humanitárius, illetőleg egészségügyi szervezetek jelvényeit jogosulatlanul használja,


ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.


(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a rendőrség hatáskörébe tartozik.

2011. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
az előttem lévő kommentelő egy túliskolázott. ha netről lehet rendelni, akkor természetesen mindenki használhatja.
2011. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
[link] akárki rendelhet, nincs kikötés és a rendeléskor sem kérdez rá, nem kér semmiféle igazolást, hogy valóban a szervezet tagja valaki...
2011. aug. 23. 21:36
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

A túliskolázott kommentelő vagyok.

Attól, hogy valami "a neten rendelhető", attól még nem szabályos, a kérdés arra vonatkozott, hogy viselhető-e. A törvény szerint nem, nem viselhető.


A neten lehet fegyvert, bármilyen gyógyszert, lézerblokkolót, rendszámtábla-cserélőt is rendelni - ezek közül egy sem törvényes.

2011. aug. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
A belinkelt oldal egyébként egy munkaruházati bolt.
2011. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3%
simán lehet viselni,nem kell okoskodni
2012. jan. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

"simán lehet viselni,nem kell okoskodni"


Ja, hülye elnöknek hülye országot. Ettől a belinkelt törvény még érvényes. Aztán majd a bíróságon lehet tovább hülyülni.

2012. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
:DDDDDDD
2012. jan. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
Nem lehet hordani,mert utánna olvastam és a rendőrségi pólóknál a jelvényt kell felmutatni hogy igazold a rendőrléted.
2012. jan. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
akkor is rengetegen hordják,pedig nemis rendőrök,több bolt is árulja....
2012. jan. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!