Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy rendőrségi pólót....

Kaptam egy rendőrségi pólót. Viselhetem?

Figyelt kérdés
Ismerősömtől kaptam egy rendőrségi pólót, ő sem rendőr és én sem. Interneten lehet rendelni, megkerestem én is az oldalt és gyakorlatilag bárki rendelhet a neki megfelelő méretben. Utcán ezt akárki viselheti is? Egy nem megbízható forrásból tudom ("a barátom mondta, hogy egy ismerősétől hallotta, hogy...") akár teljes egyenruhát is lehet viselni, ha nincs nálunk hamis rendőrségi igazolvány, és nem adjuk ki magunkat rendőrnek. Egy rendőrségi pólóba is rendőrnek néz ki az ember, hát még teljes egyenruhában...
2011. aug. 23. 21:12
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Otthon hordhatod, alvós pólónak szabadidő pólónak akertben. AMúgy utcán ne nagyon villogtasd.
2013. jún. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Amennyiben a póló nincs rendszeresítve, hordhatod ahol csak szeretnéd! Ha olyan pólót kaptál ami a linkben is szerepelt, hordhatod. Mi is vehettünk ilyen pólókat a rendőrségtől, és ezeket bármikor bárhol hordhatjuk, pedig még nem vagyunk állományba helyezve :)
2013. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt,hogy lehet-e hordani,nem tudom. De az elején akire azt írták, hogy okoskodó, van benne valami! Ugyanis a lézerblokkoló az teljesen legális!!!! Az országban eddig egy hülye rendőr próbált meg beleállni a lézerblokkolóba, de elvesztette a rednőrség a pert! Pedig mindent megpróbáltak! Azt is eljátszották, hogy belső számítógépes hálózat megzavarása! De ezt sem fogadta el a bíróság! A srác akitől elvették még az autóját is(egyébként Békéscsabán toörtémt),azóta még némi kártérítést is nyert, persze az autóját azonnal vissza is kapta! Szöval a lézer blokkoló igen is legális!!!
2015. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
Nem lehet a rendőrségi pólót viselni utcán. A legelső kommentelőhöz csatlakozok. Benne van a törvényben, akkor meg nem értem miért kell csak azért is azt mondani, hogy lehet. Menjél és szóljál, akkor Viktorkának, hogy te pedig azért is viselni fogod mert "f**zagyerek vagy" hátha lesz olyan kedves és aranyos, hogy miattad megváltoztatja a törvényt... :D -_-
2015. dec. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Rayfe válasza:
Én úgy tudom (fél év katasztrófavédelmi kötelékben töltött idő trzs. rendfokzat.) feliratos ruházatot utcán bárki viselhet, bármilyen körülmények között, amennyiben az illető nem adja ki magát, illetve nem rendelkezik igazolvány, rendfokozat, és megyei felségjelzéssel(felvarrók) az erre előkészített/kijelölt tépőzárak helyein. Ugyanígy bárki viselhet honvédelmi ruhát is, amennyiben a fentebb említettek nincsenek a ruházaton, akik kötelékben, vagy akár tartalékosként is szolgáltak, a falunkban is van pár ember, akiket télen a teljes honvédelmi ruházatban táskával szoktam látni, rendfokozat és egyéb felvarrók nélkül.
2023. aug. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!