Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megtudtam, hogy egy barátnőm...

Megtudtam, hogy egy barátnőm drogozik. Ilyenkor mit tehetek?

Figyelt kérdés
Nem akarom, hogy tönkretegye magát. Aggódok érte, és segíteni akarok, de nem tudom, hogyan?
2008. márc. 8. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondtad már neki, hogy tudod, hogy ezt csinálja? Mond meg neki, hogy nem szeretnéd, hogy tönkretegye az életét. Először őt magát kell ráébresztened, hogy mennyire rosszt tesz magával, a kapcsolatotokkal, a szüleivel stb... Aztán a szüleivel is beszélni kell. És ha még nincs 18 éves, akkor el lehet vinni egy elvonóra, ha a szülei akarják (a szülök a gyámok, így nem kell, hogy a barátnőd beleegyezzen a kezelésbe). Ha már nagykorú, akkor viszont be kell láttatni vele, hogy elrontje így az életét, és saját döntéséből tud csak elvonóra kerülni. Ha pedig folytatni akarja ezt az életvitelt, akkor igazából sajnos nem tudsz mit tenni vele, mert ugyanúgy fog drogozni tovább :(
2008. márc. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Beszéltünk róla, és pont azért csinálja, mert (enyhén szólva) sz@r kapcsolata van mindenkivel... Talán sikerül rábeszélnem, hogy hagyja abba... Ha nem, akkor mást nem nagyon lehet csinálni, a szülei úgysem tennének semmit. :((((((
2008. márc. 8. 09:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azért kezdenek drogozni, mert szeretet hiányuk van és hasonlók. Szerintem mindenképpen tudasd vele, hogy te mellette álsz, rád támaszkodhat, és tényleg rá kellene venned, hogy menjen el elvonóra, hogy felfogja ésszel, hogy így csak rosszabb lesz az élete, és ezzel fel kell hagynia.
2008. márc. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
90%
Milyen punci vagy már a barátnődnek kell raszoktatnia a drogokra? Beszarok az ilyenen...
2011. aug. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!