Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nehéz japánul megtanulni? Aki...

Nehéz japánul megtanulni? Aki tanult annak mennyi időbe telt míg megtanult?

Figyelt kérdés
Az írásuk könnyen elsajátítható? Vannak benne nyelvtani részek? És aki megtanul és halgat egy japán dalt az megérti a dal szövegét?
2011. szept. 1. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Közvéleménykutatók felmérést végeznek a különböző társadalmi rétegek között, hogy ki szerint mennyi idő alatt lehet megtanulni japánul.

Megkédezik a parasztbácsit, mire ő:

- Szerintem egy egész élet is kevés rá.

A butikos szerint:

- Szerintem egy 3-4 év alatt jól meg lehet tanulni.

A menedzser válasza:

- Intenzív tanulással 3-5 hónap alatt.

Megkérdezik az egyetemistát is:

- Szerinted mennyi idő alatt lehet megtanulni japánul?

- Miért, holnap ZH?!

2011. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
XD, de én komoly választ vártam.
2011. szept. 2. 12:58
 3/4 anonim válasza:

Én 3évig tanultam, alapfokúm van belőle. (amit persze semmire se tudok használni..) én szerettem, így könnyen tanultam. A kana-kat könnyű megtanulni, a kanjik egyre nehezebbek, ahogy tanulod.

Jól gondold meg, akkor tanuld, ha tényleg úgy hiszed, hogy fogod tudni hasznosítani az életben. Mi sok pénzt beleöltünk, feleslegesen.

2012. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egyszerűbb,igaz drágább ha kimész Japánba és ott sajátítod el a nyelvet. Pl: voltunk kint anno 1 ismerősömmel Német illetve Francia országban pár napot. Ez idő alatt annyit tanultunk hogy már az ottaniakkal valamelyest meg tudtuk értetni magunkat! Itthon könyvből,felvételről ( cd )az életben meg nem tanultuk volna!De ez az én véleményem!
2017. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!