Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nehéz egy olyan embernek...

Hegyijeti01 kérdése:

Nehéz egy olyan embernek megtanulni gitározni aki még semmilyen hangszert nem fogott a kezében?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 17:55
 1/4 AtyeszLL ***** válasza:

Én zongoráztam, és még így is néha bonyolult.


Lehet, hogy külön hasznos, ha előtte nem játszottál máson.

2011. okt. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bonyolultabb, mint bármilyen más hangszeren.
2011. okt. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretek zenét hallgatni, és egyszer csak rámtört a gitár-láz. Kaptam is egy elég jó gitárt, de egy év tanulásba beleuntam, és azóta is csak bánatosan, teljesen elhangolódva ott áll a gitár a szobám sarkában. Lehet, hogy csak a tanár volt rossz, lehet, hogy velem volt a baj, de szerinte elég nehéz volt megtanulni úgy, hogy előtte semmilyen hangszeren nem játszottam... :S :)
2011. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Apukám gitárán tanultam meg egy kis dallamot a gitár felső 4 húrján (E6,A,D,G), mivel az alsó kettő hiányzott. Tökre jól elvoltam, aztán kaptam egy saját gitárt, ami az én méretem volt, és a Gitáriskolát, amiből először csak Tabot játszottam, aztán tértem át az akkordokra. Előtte még sohasem játszottam hangszeren, ha leszámítjuk a furulyát, amit csak fújkáltam össze-vissza, a csörgődobot, és a xilofont, amin kerek egy dalt tudtam eljátszani nagyon lassan. Így kezdtem bele a gitározásba. 2013 nyarán voltam egy táborban, ahol tábortüzes esték voltak (csak 7 gyerek volt és négy felnőtt, ebből kettő lány, a másik kettő pedig apa-fia), és már csak a két férfi oktató és én voltam ott a tűznél és megemlítettem, hogy tudok gitározni. Odaadták a gitárt és én játszottam pár dallamot. Az egyikőjük megkérdezte hogy nem tudok-e akkordokat. Én mondtam, hogy nem, és ez volt az a pillanat számomra, amikor elhatároztam, hogy megtanulok gitározni és úgy fogok játszani, mint Slash, vagy Angus Young, vagy mint Ben Phillips. És amint hazaértem nekiveselkedtem és megtanultam 2 akkordot. Aztán megint kettőt. És egyre többet. És bár nem vagyok nagyon jó, még egy csomó mindent nem tudok, mégis tök király. Mindig is imádtam a zenét, és sokszor képzeltem már el magamat gitáros-énekesként egy bandában.

Szerintem nem nehéz megtanulni, csak hajtani kell magunkat. Én folyton kitűzök magam elé egy célt,amit el akarok érni (most az, hogy jobb legyek apukámnál, előtte az volt, hogy jobb legyek az unokatesómnál), és mindent megteszek, hogy el is érjem a célt.

2014. ápr. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!