Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A suliban "nem úgy tanítanak...

A suliban "nem úgy tanítanak nyelvet, ahogy kéne", mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arról van szó, hogy felvettek egy vendéglátóipari suliba és elég jó tanuló vagyok. Ezzel még nincs baj, de, mint nemrégiben kiderült, csak egy nyelvet tanítanak (a tájékoztatóból ez nem volt egyértelmű...) azt is az alapról kezdik/jük. A szüleim kitalálták, hogy akkor menjek át másik suliba, ahol ráfekszenek a nyelvekre is. A nyelvtanulásban benne is vagyok, de nem szívesen hagyom itt az osztályt meg a sulit. (Nagy nehezen beilleszkedtem meg minden, és hát...) Még jóval a gimi előtt próbálgattam egyedül egy kicsit az angol tanulást és egész jól ment. Nekem még az is jó lenne, ha (iskolai) tanítás után kell ezt keményen csinálnom, de szinte lehetetlen, hogy erről meggyőzzem a szüleimet. (Nekik még nem mondtam ezt különtanulásos dolgot. Magántanárra meg nincs pénz...) Nagyon szépen kérek mindenkit, segítsetek, hogy győzhetném meg őket arról, hogy képes vagyok így megtanulni angolul vagy, hogy ez egy jó megoldás is lehetne! (A helyesírási hibákért bocsi, siettem. Ha valaki csak azért szólna, hozzá, mert "vicces", vagy mert beszólni van kedve, legyen szíves, tartsa meg magának. Nekem segítség kell.)
2011. szept. 14. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, egyedül nem fogsz megtanulni helyesen egy nyelvet.
2011. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első mondja jól, egyedül nem fog menni. A te korodban én is így voltam(28 vagyok most), három havonta cserélődtek a nyelvtanárok, új jött az kezdett mindent az alapokról. Én akartam tanulni, és érdekelt is nagyon az angol, és sokat fordítottam főleg angol zeneszövegeket. Majdnem 2 év ment el így a 4-ből, addígra már több mint 200 dalszöveget lefordítottam. utána angol nyelvű filmeket néztem, és a mai napig is csak angolul nézek filmet. azt hozzá kell tennem hogy 3 évig dolgoztam angliában, ott lehet igazán megtanulni angolul, pláne akit érdekel. Ha komolyan, intenziven akarsz nyelvet tanulni(angolul pl.), érdemes lenne összeismerkedned angolokkal. elég sok olyan hely van ahol találsz angol anyanyelvű embert. ha meg mégsem jön össze akkor marad a film, ha érdekel. a magántanárokról nincs véleményem, egyet sem ismerek. azt mondták viszont hogy van olyan magántanár, akit nem az számít, hogy Te megtanulj angolul, hanem hogy lehúzzon anyagilag.
2011. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig jártam egy nyelvtanfolyamra (a LITE-ba) és sokkal többet tanultam meg angolból mint azelőtt a három év alatt németből... A kezdőlökés meg volt, onnantól kezdve magamtól tanultam, az iskolai tanítás semmit sem ért már nekem (nagyon alap szint volt...) Minden nap nézek angol videókat, angol szövegeket olvasok, próbálok angolul "élni" :D De hogy elkeserítselek, ez nem elég. Talán nagyon jól megértem már az angol szövegeket, csak hogy beszélni nem tudok! Hiába tudom a nyelvtani szabályokat is, alkalmazni nehezemre esik őket, mivel mindig csak hallgattam, olvastam a nyelvet, beszélni nem beszéltem. Ezért kell valaki hogy beszéltessen. Az is segíthetne amúgy, ha akár csak a neten találnál valami angol anyanyelvű emberkét (nekem is ez kellett volna csinálnom már rég) hogy beszélgethess vele, és kijavítson, ha valamit rosszul mondasz :) Szerintem így meg lehetne tanulnod angolul, persze sokkal hosszabb folyamat mintha beülnél egy tanfolyamra (amit imádtam, nagyon jó volt, de drága...)
2011. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! bár nagyrészüktől nem lettem boldogabb... de nem is ez volt a lényeg. Asszem... 11:12 annyit biztosan sikerült segítened, hogy most már tudom, nem alaptalanul gondoltam, hogy jól teszem, ha megkérem a barátnőmet (aki németországban él), hogy beszélgessünk németül, nehogy elhanyagoljam, mert itthon a 7 fős családból csak én beszélek németül. Meg a húgom is 2-es szinten, de úgy nem nagyon tudok beszélgetni vele. Tényleg mindenkinek köszönöm. Ha (esetleg) valakit érdekel, lehet, hogy sikerült most megoldanunk. :) átrakatunk engem az angolosokhoz, hogy azt tanulhassam (alapról, de azt eddig úgy se tanultam, szóval az csak jó lesz...! :)
2011. szept. 18. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!