Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyógytorna, konduktori képzés...

Gyógytorna, konduktori képzés (Mozgássérültek, Pető András Intézet), vagy gyógypedagógia?

Figyelt kérdés
Szerintetek, melyikkel lehet a legjobban elhelyezkedni? Melyiket érdemesebb tanulni? Mindegyik emberközpontú, tudom, hogy melyik, mit takar, csak azt nem, hogy melyiket érdemesebb tanulni (: segítsetek (:
2011. szept. 21. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Pont pár napja tettem fel egy ilyen kérdést, hogy mi a különbség ezek között. http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb-..

A kérdésed alapján te tudod mi a lényegbeli különbség, leírnád nekem? :) Egyébként én gyógypedagógiát tanulok, a szakirányom pedig a logopédia :)

Szerintem mindegyiket érdemes tanulni, talán a gyógypedagógia a legkönnyebb ezek közül. Ha mindenképpen mozgás irányba szeretnél menni, akkor sztem inkább gyógytornász vagy konduktor legyél, mint gyógypedagógus mozgássérültek szakirányon. Engem egyébként nagyon vonz a gyógytorna is a logopédia mellett.

Bocsi, hogy kicsit offoltam, és nem a kérdésedre válaszoltam.

2011. szept. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hát ugye a gyógytornában, ott a rehabilitáció az elsődleges, tehát pl.: balesetek, sérülések után a felépülést segítik, kül. mozgásos gyakorlatokkal, a gyógypedagógus, több felé is szakosodhat ezeket nem tudom pontosan, h vannak, de itt ink pedagógiai dolgok vannak az előtérben, az MPANNI, konduktor szak az ennek a kettőnek az ötvözete.. tehát mozgásos gyakorlatokkal segítesz és közben pedagógiai szerepet is töltessz be, főleg ha a kicsire szakosodsz (éneklés, kül játékos feladatok)(: remélem segítettem (:
2011. szept. 25. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!