Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Depresszió? öngyilkosság?

Depresszió? öngyilkosság?

Figyelt kérdés
hát szóval kezdem az elején. depressziós vagyok. utálom magam,gyűlölöm,önbizalmam semmi egy senki vagyok. ha tehetném ki sem mozdulnék itthonról,de hát sajnos suliba muszály járni. suliban is egy csomószor majdnem elsírom magam,úgy kell elfordulnom,vagy kimennem a mosdóba. senki sem ismer igazán,mindenki azt hiszi minden a legnagyobb rendben velem. nem ért meg senki,nem érdeklek senkit. szüleimmel nem jó a kapcsolatom. apukámmal nagyon-nagyon ritkán találkozok,mindig dolgozik,anyukám is alig van itthon,szinte minden nap más pasihoz megy. velük ilyenekről nem is lehet beszélni. úgy érzem mindenki utál,lenéznek. pedig mindig próbálok kedves lenni,és nem kimutatni,hogy mennyire rossz kedvem van. olyan 9-10 éves korom körül jártam is iskolapszichológushoz,de nem segített semmit. alvászavarom is van,nyugtatót szedek meg valami kedélyjavító hülyeséget. elegem van az életből,unom szeretnék kiszállni. ha lenne valami fájdalommentes öngyilkosság már rég megöltem volna magam. néha télleg elgondolkozok rajta hogy megölöm magam,próbáltam már vízbe fulladni,eretvágni...
2011. szept. 23. 17:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

szoktak ilyet csinálni az emberek, hogy magukat okolják valakinek a haláláért. De ez nem így van (a bűntényeket kivéve)

ezt azért érzik, meg bánjta őket, hogy nem figyeltek a másikra eléggé, vagy az is lehet, hogy a tehetetlenség érzése. A gyászmunkát el kell végezni - arra időt kell szánni, feldolgozni.

Mivel szeretsz foglalkozni? mi a kedvenc tantárgyad?

2011. szept. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
még 9 éves voltam mikor mondtam neki hogy menjen el a boltba fagyiért,mert épp náluk voltam. motorral ment és meghalt. ha én nem mondtam volna még élne...
2011. szept. 23. 18:30
 13/28 anonim ***** válasza:

Hogyhogy miattad halt meg? Ha nem szeretnéd, ne mondd el, csak furának tűnik ez így.


Az öngyilkosság NEM megoldás. Tudod, hány életed van? Egyetlen egy. Nem kapsz többet. Nincs "reinkarnáció", újászületés, menyország, pokol, satöbbi. Nincs. Ha meghalsz, ott vége, kiszálltál a játékból, ugyanolyan lesz, mikor álom nélkül álmodsz. Az pedig nem valami szórakoztató, főleg, hogy nem is lesz tudatod. Tehát ott tartunk, hogy itt vagy a földön, és most vagy itt, soha többet nem leszel. Nem éri meg megölni magadat, még azért sem, mert biztos, hogy van olyan, aki szeret. A szüleidet és a körülötted lévőket biztos, hogy nagyon megviselné. áadásul fájdalmas is, azzal fejeznéd be, hogy tizenévesen abbahagytad az egészet, így az emberek is így emlékeznéne rád. Hány éves vagy? Milyen nemű? Miért utálod magadat? A személyiségedet/kiinézetedet nem szereted?

2011. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
mégis honnan veszed hogy még élne? lehet utàna halt volna meg egy óràval, lehet tegnap, lehet hogy ma.. ez hülyeség
2011. szept. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
és sajnálom ezt a lányt tényleg... de ha odaadhatnám neki az életem megtenném. örülnék ha nálam is ilyen betegséget állapítanának meg.
2011. szept. 23. 18:31
 16/28 A kérdező kommentje:
mert motorral ment. és elütötték. és ha nem mondatm volna neki akkor otthon maradt volna és még élne
2011. szept. 23. 18:32
 17/28 anonim ***** válasza:
2011. szept. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

de honnan veszed hogy még élne?

Te tényleg nem érted a kérdést?

2011. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
amúgy 16 éves és lány. nem hiszem hogy megviselné őket. anyám ígyis elhordd minden köcsögnek meg ilyenekt apám meg csak egyszerűen leszar. szóval ha itthon vagyok inkább a szobámban tanulok vagy alszok. gondolom haragszanak rám pap haláláért
2011. szept. 23. 18:36
 20/28 anonim ***** válasza:

"még élne" - ez nem így van - ezt egy gyerek így sajnos összekapcsolja - de ez nem így van. Ha egy gyilkos lelő valakit - az miatta hal meg. Ha valaki lelővi önmagát: az is gyilkosság- és miatta hal meg valaki(önmaga) Az ilyen bűn - és minden bűnnek előbb -utóbb büntetése van.


De ezt egy szegény kisgyerek köti így össze, bánatában. Régen volt - ezt meg kell értened- és el kell engedned.

Boldogan halt meg - örült, hogy valami jót tehet, fagyit hoz. Hidd el, nem mindegy - ez nem menekülés - ez sors. Neked is ki kell várni, be kell töltened a sorsod.

Mi szerettél volna lenni előte ? vagy3 éves korodban?

2011. szept. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!