Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Angliában olcsóbb, vagy...

Angliában olcsóbb, vagy drágább az étel?

Figyelt kérdés
kérlek segítsetek !!! Előre is köszi :D
2011. szept. 26. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
drágább.Jóval
2011. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
De az ottani fizetésből telik is rá...
2011. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Így van!szóval jóval élhetőbb az ország,nem mint ez.........
2011. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én ugan annyit kerestem kint mint itthon. A munkától függ. Néhány diplomával és nyelvvizsgával az állások és fizetések ugyan olyanok mint itthon. Mi itthon sokkal jobban élünk mint kint (bár dolgoztunk jónéhány országban)
2011. szept. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :D :)
2011. szept. 26. 15:18
 6/6 Moha- ***** válasza:
100%

7 eve itt elek. Nem tudom az elozok honnan veszik a tapasztalatot, de vitathatatlan teny, hogy a supermarketekben sokkal jobb arak vannak mint otthon. Ez a minosegre is igaz.

Asda, lidl olcso, morisons kicsit dragabb, de minosegileg kicsit magasabb szintet kepvisel, tesco sem a legolcsobb, aldi pedig olyan igenytelen, hogy ihajj.

Ha egy Londoni kulvaros sarkiboltjaban akarod megvenni a tapot, akkor persze draga.

Ha viszont azt nezed, hogy amig itt 100 fontbol azaz 30-40 ezer magyar lejbol igen szepen megpakolod a kosarat, addig otthon fele ennyi dolgot nem kapsz a penzedert, hacsak nem mindenbol a tesco gazdasagosat valasztod. Javaslom hasonlits ossze konkret termekeket. Asda.co.uk- akar be is asarolhatsz onlie (arak osszehasonlitasahoz).

Bebietel otthon ugyanaz ketszer annyi.

Magyarorszagon coolnak szamito dolgok siman legalabb ketszer annyiba kerulnek. Ott van peldaul a pringles. Otthon legalabb 6-800 forint, amig itt atszamitva kettot kapsz erte. Amugy sohasem latott krumplit, mert egy sz@r termek.

Altalaban egyebkent supermarketekben jobban jarsz itt kint.

Ha meg ugye itt is elsz, akkor feltetelezhetjuk, hogy nem otthoni keresetbol elsz. En otthon csak huledezek, hogy milyen arak vannak...

Mig idekint egy adag kajat itallal egyutt ezer ezerotszaz forintbol kihozol egy kifozdeben, addig pesten horroraron merik a kozegeszsegugyi atombombat. Az igaz, hogy etteremben es fyorskajakdavan sem eszek itt olyan jokat mint otthon, de cserebe sosem kell neznem a zsebemet.

Egy igazan jo magyar vendeglobek/ csardanak/ etterembek/ bufenek nincsen parja itt angliaban, de valamit valamiert alapon mindig talalsz friss halakat.

A jo etteremben itt igen borsosak az arak, igaz sok extra kovansagert nem szamitanak fel semmit es borravalot nem varjak el sehol.

Ezzel egyutt is azert otthon jobbakat lehet kajalni.

A kifozdek nagyon divatosak, rengeteg a kinai es minden nemzeti konyha megtalalhato, szoval lehet kiserletezni.

A kifozdek altalaban olcsoak 4-10 font kozotti aron bosegesen jol lehet lakni. Kocsmakban is lehet enni. Egy angol reggelit 3-6 font kozotti aron kinalnak. Mellesleg megjegyeznem, hogy az angol reggeli az egyik legkivalobb dolog Angliaban.

Egy ebed 6-20 font kozott mozog. Kocsmaban 6-hoz kozelit, etteremben 20-hoz. Nyilvan ez egy atlag.

Ha nagyon at akarjuk szamolni, akkor ne a valutat valtsuk at, hanem a ledolgozott munkaorat.

Ket ledolgozott munkanappal a legnagyobb kosarat maximalisan felpupozva kitolhatom egy bevasarlasbol, es ebben egy rakas edesseg, tisztitoszer, es extra cikk is benne van, ami nem alapelelmiszer, valamint nem az ara alapjan valogatott termekekrol beszelunk.

Nyilvan van ami dragabb, de minden relativ. Mihez kepest nezzuk a dolgot. En mindenesetre megdobbentem amikor leugrottam reggeliert es egy szatyorka cuccert tizezren felul fizettem....

A penztarosneni meg a szemuveget is letolta egeszen az orra hegyeig amikor latta meggdobbenesemet amint hitetlenkedve forgattam a blokkot..

2013. júl. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!