Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hova töltsem ki a gyerekeim...

Hova töltsem ki a gyerekeim személyi lapját népszámláláskor, ha az állandó lakcímük nem ugyanaz, ahol élnek?

Figyelt kérdés
A számlálóbiztosok sincsenek egy állásponton, a mienk azt mondja, oda töltsem ki, ahol élnek, a másik meg azt, hogy mindkét helyre (ez logikátlan).
2011. okt. 3. 07:31
 1/4 anonim ***** válasza:

"SZEMÉLYI KÉRDŐÍVET kell kitölteni

! minden olyan magyar vagy külföldi állampolgárról, aki életvitelszerűen él a lakásban – akár bejelentkezve, akár bejelentkezés nélkül –, azaz

aki éjszakai pihenését általában, a hét nagyobb részében itt tölti, innen jár iskolába, dolgozni (akkor is, ha átmenetileg távol van,

pl. gyógykezelés, üdülés, rokonlátogatás miatt),

! azokról a személyekről, akiknek ezen a lakcímen van az állandó otthonuk, de

! kollégiumban, munkásszálláson, albérletben stb. laknak, és ide időszakonként (pl. hetente, kéthetente, havonta) visszatérnek,

! átmenetileg külföldön tartózkodnak, és a külföldön tartózkodás teljes időtartama várhatóan nem éri el a 12 hónapot."

Ahol él. Mindkét helyre nem lehet.

Van a személyi kérdőíven olyan rovat, ahol lehet jelölni, hogy máshol van az állandó lakcíme.

2011. okt. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
hol élnek életvitelszerűen? ott kell személyi lapot kitölteniük.
2011. okt. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, én is erre gondoltam, de az a számlálóbiztos, aki azt mondta, hogy mindkét helyre kell, olyan erőszakos volt, hogy elbizonytalanodtam.
2011. okt. 3. 11:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Ennyit a számlálóbiztosok felkészültségéről.

Még jó, hogy drága pénzen oktatták őket, és pénzt kapnak a kérdőívek kihordásáért és a kitöltött kérdőívek darabszáma után is.

2011. okt. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!