Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ad a jó Isten lehetetlen...

Miért ad a jó Isten lehetetlen sorsokat? Miért ad olyan keménynek és kíméletlennek tűnő életeket?

Figyelt kérdés
Ugye - vannak az egyelők és az egyelőbbek. Mindig is így volt és így is lesz, attól tartok, de van egy kikötésem: miért kell ezt csinálni, miért van meg másiknak mindene, az egyiknek meg semmije, csak szenvedés-szenvedés hátán?! Ilyenkor persze az ember dühös a teremtőre, de mondjátok, nem jogosan, na de nem?! Most hagyjátok a bölcs hülyeségeket, ennek most itt nincs helye, a véleményetekre vagyok kíváncsi!
2011. okt. 3. 23:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

a véleményem egy bölcs hülyeség lenne.

és egyébként is. ha minden ugyan olyan lenne, nem tudnál mihez viszonyítani.

2011. okt. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! És ezt közölnéd a csúf nyomoréklánnyal is,

aki él-hal a szerelemért, és mégsem lehet meg neki?!

S különben is, mi ez nem lenne mihez viszonyítani?!


Akkor ezek szerint azt mondod, szar a csúnya, mert szar,

de jó hogy van, mert tudod, mi a szép, így a csúnya akkor

is csúnya marad, tehát mindenki utálja, de azért tudjuk,

hogy csúnya, wííí.. de jóóóó!!!


És a lelki világa? Hm? Azzal mi van?

2011. okt. 3. 23:23
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
ha nem egy kitalált "istenben hinnél", hanem saját magadban, nem éreznél így. az egyenlőbbek magukban hisznek.
2011. okt. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

"Köszönöm szépen! És ezt közölnéd a csúf nyomoréklánnyal is,

aki él-hal a szerelemért, és mégsem lehet meg neki?!

S különben is, mi ez nem lenne mihez viszonyítani?!


Akkor ezek szerint azt mondod, szar a csúnya, mert szar,

de jó hogy van, mert tudod, mi a szép, így a csúnya akkor

is csúnya marad, tehát mindenki utálja, de azért tudjuk,

hogy csúnya, wííí.. de jóóóó!!!


És a lelki világa? Hm? Azzal mi van?"


így van. közölném a csúnya nyomoréklánnyal is, hogy te azért vagy csúnya és nyomorék, mert én szép és egészséges vagyok, és én azért vagyok szép és egészséges, mert te csúnya és nyomorék. a világban kettősség uralkodik. ha nem lenne az egyik, a másik se lenne, mert az egyik miatt lesz valamilyen a másik.

és a szép meg a csúnya, elég relatív fogalmak.

2011. okt. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Egyes embereknek azért van meg mindenük mert tettek érte, nem egy nem létező figurától várták a csodát. :)
2011. okt. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

"Egyes embereknek azért van meg mindenük mert tettek érte"

-de azok az egyes emberek is egyszer megöregszenek/megbetegszenek/meghalnak, ugye??

2011. okt. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Hagyd már "Istent" békében nyugodni...!! Vége a középkornak, észrevehetnéd hogy nem "múlik" egy felsőbb hatalmon hogy az ember hova és miként születik. Valahova lepottyant a gólya, és ha mákod van nem az arcodra esel (csúf lány esete). Aki "egyenlőbbek" azok elérték valahogy azt amit akartak. csak az ő döntésükön múlott. az már más kérdés hogy milyen áron, lehet kétszinűséggel, plasztikával, gátlástalansággal, vagy épp kemény munkával... ahelyett hogy istenre várnál hogy a segged alá nyúljon tárgyald le a saját lelkiismereteddel hogy miért mire vagy hajlandó és tedd azt. vannak jó sorsok és rossz sorsok, viszonyitás kérdése hogy mi tesz boldoggá...
2011. okt. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%
Igen, egyszer mindenki meghal, és beteg is gyakran lesz az ember, de ha valaki ezeket a mindennapos dolgokat nem tudja kezelni az életképtelen... Komolyan ahelyett hogy ilyen egyértelmű dolgokon akadnál fenn, gondolkodnál inkább azon, hogyan tedd szebbé az életed. Nekem persze tökmindegy, az enyém rendben van, ez csak egy tanács...
2011. okt. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A halál nem mindennapos dolog.

Rendben vagyok.

Azért írtam, amit írtam, mert a vallások (minden világvallás) a halállal való szembenézésre tanítanak.

És a szenvedéssel, és a megpróbáltatásokkal.

Mint a gyönyörű, nagy népmesék. Halhatatlanságra vágyó királyfi. Élet vize. Kár, hogy már kevesen ismerik ezeket is.

Nem náthára gondoltam, van olyan baj is, akár egyik percről a másikra, nagy rózsszín boldogság közepette, ami nagy szenvedést okoz.(pl baleset) Kolontáron a kis Angyal nevű csecsemőt egy pillanat alatt ragadta a halálba anyja karjából a vörösiszap-ár (pont most egy éve volt).


Mindezek ellenére:

Azon vagyok, hogyan tegyem szebbé mások életét. És ettől szép az enyém, nagyon. :)))

2011. okt. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hát ahogy olvasgattam arra a válaszra jutottam hogy pl a testi fogyatékos emberek mert csak olyan van szellemi fogyatékos nincs mert a leketek normális és örökké él ha nem vétkeztek na pedig ha van 1 testi fogyatékos ember és ha meg hal akkor ő 100% a mennybe jut és ha meg is hal élni fog mert nekik nincs vétkük szinte tehát azokról az Atya gondoskodik.
2011. nov. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!