Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az irigységre és a féltékenysé...

Az irigységre és a féltékenységre mi a magyarázat? Isten miért ad az egyiknek szépséget, míg a másiknak nem? Miért tesz valakit gazdaggá, míg a másik nélkülöz?

Figyelt kérdés
Kedves közönség, erre keresem a választ, kérlek titeket, válaszoljatok és válaszaitokban fejtsétek ki gondolataitokat! Köszönöm!
2011. okt. 31. 02:08
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha mindenki egyforma lenne, nem lenne belső értékünk.
2011. okt. 31. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
mert előző életükben bűnt követtek el, ps sátánisták voltak meg ilyenek.
2011. okt. 31. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell mindent Istenre fogni.

Az irigység és a féltékenység emberi butaság.

Ha Istent vesszük a világ teremtőjének, akkor ne felejtsük el a Sátánt, aki pedig a megrontó.

Isten, úgymond tökéletesnek teremtette az embereket. Ezzel szembe Sátán odaáll mögéd és azt súgja a füledbe;

Nézd a 'Gézát' neki mindene megvan, amíg te éhezel és nincs semmid...

Ezzel féltékennyé, iriggyé tesz és eltereli a figyelmedet arról, hogy a Géza napi 16 órát dolgozik azért, hogy meglegyen mindene, mert ő ezt gondolja értékesenek, míg te inkább otthon ülsz a gép előtt és kérdéseket teszel fel olyankor amikor akár még pénzt is kereshetnél (ez nem támadás, csak példa).

Ellenben azt nem mondja a Sátán, hogy ahhoz, hogy elérd te is ezt az életszinvonalat, ugyanazt kellene tenned, mint a Gézának aki uzsorakamatra ad kölcsönöket és életveszélyes fenyegetésekkel követeli vissza az adósoktól.


Azt, hogy a külső értékekből ki mennyire részesült, meg inkább az egyén dönti el. Lehetsz te gyönyörű, ha saját magadat nem fogadod el egy akár mások számára láthatatlan testi hiba miatt, akkor mások sem fognak elfogadni téged. De ha az összes csúnyaságoddal elfogadod magadat, akkor a környezeted is másképpen áll hozzád.

2011. okt. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem isten ad irigységet, és szépséget, pláne nem isten tömi meg az emberek zsebeit. vannak esztétikailag kihívásokkal küszködő emberek, akik gazdagok, de közben irigyek a csóró de szép emberekre. meg olyanok is vannak akik lusták, nem dolgoznak sehol, vagy csak alkalmi munkájuk van, és irigyek azokra akik annyit dolgoznak hogy csak aludni járnak haza. az irigységre és féltékenységre sokféle magyarázat van, ezek az érzések kialakulnak az idő múlásával, kinél előbb, kinél késöbb. van egy olyan mondás hogy mindenki meztelen seggel jött a világra.
2011. okt. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igazából nincs olyan, hogy valaki szép, más meg csúnya. Ez relatív dolog, lehet, hogy te valakinek nem tetszel, valakinek meg igen. Mivel mindenkinek más az ízlése.


A gazdagságról meg annyit, hogy a Földön van annyi élelem és érték, hogy mindenki kényelmesen megéljen belőle, meglenne a lehetősége mindenkinek arra, hogy gazdag legyen. Mi emberek viszont nem tudunk ezeken az értékeken igazságosan megosztozni, mindent csak magunknak akarunk.

2011. okt. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, továbbra is szívesen várom véleményeiteket!


Köszönöm kedves, én nem lógatom a lábam és nincs jobb

teendőm, mint ide tegyen fel kérdéseket, nekem is megvannak

a feladataim! De ahogy a Gézás történetedre céloztál, elég

indulatos volt, nincs netán valami gondod emiatt?!

2011. nov. 1. 23:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Direkt odaírtam, hogy nem támadás céljából, hanem csak példaként írtam le, az idézett részt.

Elnézést, ha ezzel megbántottalak, nem állt szándékomban!


A "Gézás" példa pedig improvizálás volt és abszolút nem vagyok érintett ilyesmiben egyik oldalról sem.

Visszaolvastam a korábbi válaszolmat és egyáltalán nem találtam indulatosnak, de természetesen mindenki másképpen értelmez dolgokat, így elképzelhető, hogy te mást éreztél a hangulatából, mint én.


Összességében még következetlen is voltam, mert ahogy már írtam az imént, csak rögtönzés volt.


Az egésszel csak arra szerettem volna rámutatni, hogy azért mert valami nem olyan, amilyennek elképzeljük, még nem biztos, hogy Istent kell érte hibáztatni.


Mégegyszer elnézést ha megbántottalak (téged vagy bárki mást) a válaszommal!

2011. nov. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az Istennek minden teremténye az ő szemében ugyan olyan szép ő nem válogat hogy pl te szép vagy te a mennybe kerülsz te csúnya akkor a pokolba neeeem ha pl 1 bomba nő egész életében paráználkodott és jól ment az életem de a csúnya szegény volt nehezen kereste meg a kenyeret akkor a csúnya 100x szebb mint a szép lány mert kettőjük közt ő ment a mennybe, a gazdagoknak pedig jóval nehezebb a mennybe jutni mint 1 tevének át menni a tűfokán, Isten senkit nem tesz gazdaggá azt az ember dönti el a munka helye és a szakmája szerint ha jól keres meg gazdagodhat ha nem akkorszegény marad. De az Isten a leg nyomorultabbat is úgy szereti mint a legrosszabbat csak amikor meg hal az a kérdés hogy hova kerül.
2011. nov. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!