Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tanulhatnék meg bal...

Hogyan tanulhatnék meg bal kézzel írni ha jobb kezes vagyok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 21:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Gyakorlás teszi a mester, kezd el úgy ahogy a suliban tanították első osztályban.
2011. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
sok gyakorlással
2011. okt. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg ez a dolog "károsítja" az agyat. De nem vagyok benne biztos.
2011. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én megtanultam bal kézzel írni, hobbiból, és tényleg úgy csináltam nagyjából, mint elsős koromban jobb kézzel. Annyi különbség volt, hogy elsős koromban munkafüzetem volt, abba róttam a sorokat, most meg kifénymásoltam egy speciális füzetből egy oldalt, ahol egyre szűkülő elsős vonalazású sorok vannak, azt belehúztam egy iratbugyiba, és azon gyakoroltam a nagyméretű betűelemeket szárazon letörölhető tollal. Most kb. olyan szépen tudok bal kézzel írni, mint egy ügyes másodikos, de olyan lassan, mint egy elsős.
2011. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

történt vmi a másik kezeddel, vagy szimplán egyedibb szeretnél lenni?


sok gyakorlással, természetesen, bár olyan jól sosem fogsz tudni, mint a jobbal. már én is hallottam vmi olyasmit, h nem tesz jót az agynak...


egyébként állítólag a balkezesek (bár itt a eredendően balkezesekről van szó) korábban halnak pár évvel átlagosan, mint a jobbkezesek.

2011. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is megpróbáltam megtanulni poénból régen! :) Illetve akkor jött az ötlet, amikor eltörtem a jobb kezemet, és hat hétig gipszben volt.

Meg is tanultam igazából, tudok vele írni, de iszonyú lassú, és elég csúnya is. :s (Nem mintha jobb kézzel annyira szépen írnék :P)

Nem tudom, hogy menne-e jobban is, mert már vagy 10 éve nem foglalkoztam ezzel. Most már csak nagyon ritkán írok bal kézzel, rövid szövegeket (pl. telefonálásnál számot, vagy ilyesmi)

Minden mást ezen kívül viszont megtanultam bal kézzel csinálni, semmi különbség a jobbhoz képest. Sőt, vannak dolgok, amiket csak ballal tudok, pl. üvegről kupakot letekerni. :)

Szóval, igen, meg lehet, de sokat kell gyakorolni. :)

2011. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Anno a komcsik mániája volt az hogy a balkezes "suta" gyerekeket mindenáron át akarták szoktatni jobb kézre, mert az az "egészséges". Végeredmény: epilepsziás rohamok. Persze nem mindenkinél. De próba cseresznye.
2011. okt. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Végeredmény: epilepsziás rohamok. Persze nem mindenkinél. De próba cseresznye."


Azért nagyon nem mindegy, hogy valakit erőszakkal, akarata ellenére próbálnak átszoktatni a másik kezére, vagy szabad akaratából, szórakozásból, kényszer nélkül csinál ilyet valaki. Szerintem az erőszakos átszoktatás azért okoz ilyesmit, mert lelkileg nagyon megterhelő (egyrészt azért, mert olyasmi miatt elégedetlenek veled, amiről nem tehetsz, másrészt pedig mert az ügyetlen kezeddel sokkal nehezebben tanulsz meg írni, sokkal kevesebb a sikerélményed). Szerintem ez sokkal reálisabb magyarázat arra, hogy miért okoz az átszoktatás mindenféle betegséget, mint az, hogy a nem domináns kézzel való írás összekuszálna valamit az agyban.

2011. okt. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia, én balkezes vagyok, s épp vezetni tanulok, most ütköznek ki a sebvalto problemak (jobboldalt van). Irast sokszor elkentem. Nincs bajom vele, de nehezebb az elet....
2018. aug. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!