Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jobb vagy balkezes vagy? Ill....

Jobb vagy balkezes vagy? Ill. van koztetek olyan aki balos lett vna, es atszoktattak vagy at akartak szoktatni jobbosra?

Figyelt kérdés
En balkezes vok, de jobbal irok mert igy tanitottak. Amugy ezen kivul barmi mast keptelen vok jobbal csinalni.

2011. okt. 23. 22:22
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, es akit atszoktattak milyen kovetkezmanyei vannak ennek? Pl en neha ossze keverem a jobb es bal oldalt + gyakorlatilag olvashatatlanul irok, amugy is utalok kezzel irni, meg faraszto is.
2011. okt. 23. 22:25
 2/17 anonim ***** válasza:

Jobb kezes vagyok.

Táblára viszont nagyon jól írok bal kézzel, nem tudom miért, papírra viszont elég gyatrául :D.

Bár mondjuk én mindig jobb kezes voltam és vagyok, csak kipróbáltam sokszor milyen bal kézzel írni.:)

2011. okt. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Es tetszett?:) ..mondjuk tablara en is tudok ballal irni, papirra mar nem annyira, ill ugyanolyan rondan es olvashatatlanul mint jobbal.
2011. okt. 23. 22:33
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
Tetszett bal kézzel, de csak a táblára. Papírra valamiért kényelmetlen, meg csúnyán is írok papírra ballal.
2011. okt. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem is kell eroltetni:) ha jobbos vagy ugy termeszetes h azzal irj. En csak azt nem ertem h ha balos vok az mert nem volt termeszetes h azzal is irjak.

Eveskor is mindig ram szoltak h a "szep" kezembe fogjam a kanalat, de rendszerint mire a szamhoz ert a kanal mar nem volt leves benne:)

2011. okt. 23. 22:44
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

En jobbkezes vagyok.


Emlekszem amikor eloszor rajzoltam hazat meg a ceruzat, utanoztam a baratnoimet az oviban. Jah am rosszul fogom a tollat, a 4. Ujjamon tartom. -emiatt profin tudok enni evopalcikaval mert azt is ugy kell fogni, ezt mar mas is mondta aki igy fogja a tollat.


Am tablara en is turok bal kezzel irni. Lapra beremeg, de sztem ha kicsit gyakorolnam siman menne, csak bal kezre nincsenek meg az ilyen finommozgasok.


Mondjuk olyan is volt h veletlenul val kezzel csinaltam egy kosaras feladatot tesin gimiben es fel se tunt, csak amikor a baratnom megkerdezte h en valtkezes vagyok-e.


Egyebkent meg tudok tukrosen, es tukrosen fejjel lefel irni is thx to diszgrafia allitolag...

2011. okt. 24. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Akk te ketkezes vagy:) ..nem lehet rossz:)
2011. okt. 24. 08:28
 8/17 zkriszti3 ***** válasza:
100%
Átszoktatott balkezes vagyok.A mai napig nyúlok tárgyakért mindkét kezemmel,ha tudatos.Amúgy csak ballal.Tükör írással is tudok írni.Megsínylettem,végigkíséri az egész életem.Mindhárom gyermekem balkezes,átszoktatásukról szó sem esett.
2011. okt. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%
nem szabad átszoktatni senkit, egyik rokonomat gyerekkorában elég határozottan átszoktatták és azóta dadog
2011. okt. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Meg tudom erteni.. engem is atszoktattak. Mondjuk csak irasra sikerult, ugyanis a tanar - ugy ahogy anyamek is - ott alltak felettem mikor irtam, nem tehettem meg h atveszem a bal kezembe a ceruzat:S

Gyerekem sajna nincs, de ha lenne es balos lenne eszembe sem jutna atszoktatni, inkabb segitenek neki, meg a tanarjanak is neki mennek ha megprobalna.

2011. okt. 30. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!