Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megvetés, mint érzelem. Van...

Megvetés, mint érzelem. Van itt, aki bővebben is mesélne erről?

Figyelt kérdés

Csak azok írjanak, akik komolyan veszik a kérdésemet. Nem kell wiki-link és többi kacat, kizárólag az egyes emberek személyes véleményére vagyok kíváncsi.


Hogyan tükröződik egy ember arcán a megvetés?


Mit jelent a megvetés? (annyit én is tudok, hogy a harag és az undor keveréke) Kit szoktak megvetni vagy mit? Miért?


A megvetés a gyűlölet egy alfaja? vagy valamilyen kifejeződési formája?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. okt. 6. 18:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Hűha! Ilyen nehezet kérdeztem? Sehol senki?
2011. okt. 6. 18:49
 2/5 anonim válasza:
100%

én csak 14 vagyok de több féle megvetés is van szerintem...

Szerintem egy ember arcán a megvetés úgy tükröződhet mint a "lenézés"... (szemöldök és száj felemelése)

Én nem vetek meg sok midenkit talán aki gonosz a másikkal azt megvetem... Vagyis én úgy mondom, hogy lenézem. Azt nem tudom hogy gyűlölet van e benne szerintem embertől függ.. Remélem segítettem a válaszommal :S :DDDDD

14l

2011. okt. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

[link]

én valahogy így nézek de a legtöbbször viccből :DDD

2011. okt. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, mindketten sokat segítettetek, nagyon köszönöm. :)


Azért még várok más válaszokat is, mert nagyon kíváncsi vagyok arra, hogy mésok mit gondolnak erről a kérdésről.

2011. okt. 7. 08:55
 5/5 anonim válasza:

Ha megvetést mutat, az arra utal, hogy valamiféleképpen jobbnak gondolja magát nálad: többet tud egy témáról, amiről éppen beszéltek, a

cégről, arról a munkáról, amit ő végez, jobban öltözködik stb. Felsőbbrendűsége olyasvalamihez is kapcsolódhat,

aminek semmi köze sincs a munkahelyhez.


Vagy egy információra mutatja ezt a gesztust. Ami negatív érzelmet vált ki belőle. Pl.: Ez a hülye pincér rossz villát rakott az asztalra.


Viszont sokszor pozitív érzelemnek éli meg az aki mutatja. Mondjuk az első példánál maradva.

2017. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!