Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen jelentősége van a...

Milyen jelentősége van a fénynek az ember számára?

Figyelt kérdés
de valami tudományos szavakkal ha megkérhetnélek titeket mert holnapra kell fizikára elöre is thx
2011. okt. 9. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:

én a biológiai oldalát tudom: melatonin termelését csökkenti> ezért nehezebb nappal elaludni

persze a környezet észlelésében is fontos szerepe van>látás

a nap fényét napkollektorokkal, napelemekkel hasznosítani lehet

nemtudom mire gondoltál pontosan

2011. okt. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jajj te, minek kellenek tudományos szavak? Hogy okosabbank tűnj?... Pontosan mi érdekel? A felhasználása? Az evolúciós jelentősége? A szakrális jelentősége? Mert erről odlalakat lehetne írni :)
2011. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
elószor is nem akaraok okasabbnak tunni mert a tanárom tudja h nem vagyok épp 100%-ig teljes .jah és fizikából kellene....csak azt akartam h nem hétkoznapi szavakkal
2011. okt. 9. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Fizikából kellene, azt értem, de mivel az ember nem tárgy, ezért biológiai jelentősége lehet csak az emberre nézve, bár lehet, hogy úgy fizikai jelentőség, hogy az ember hogy hasznosítja? Valamint a fény látható és nem látható tartományai közreműködésével folyik az élő szervezetekben végbemenő biokémiai és biofizikai folyamatok többsége. De ez sem fizika.
2011. okt. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nekem ugy kéne hogyha a foldon nem lenne fény az embert milyen rosz dolgok érnék??
2011. okt. 9. 19:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Á,értem. Ugye alapvető probléma, hogy nem látna az ember. És elvesztené az időérzékét, és a tájékozódóképességét. A gyógyításban is sokat veszítenénk, mert pl. a röntgensugár is fény. A polarizált fénnyel való gyógyítás is megszűnne.És igen nagy eséllyel éhen halnánk, hiszen a Földön kialakult élet alapja a fény, a víz és a meleg. Valamennyi élőlény közvetlenül (növények) vagy közvetve (állatok) a fényből kapja az életéhez szükséges energiát.
2011. okt. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ezzazz thx tesooo
2011. okt. 9. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!