Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most lettem ebben a megkezdődö...

Most lettem ebben a megkezdődött tanévben 18 éves, tovább lent?

Figyelt kérdés
Most töltöttem a 18 életévemet mikor megkezdődött a tanév, mehetnék esti tagozatra egy másik iskolába? Vagy otthagyhatnám az iskolát? Hogy is van ez? 18 éves vagyok, a gyámügy csak nem szállna rám mikor betöltöttem hogy járjak iskolába, semmiféleképp nem szeretném már nappali tagozaton folytatni.
2011. okt. 16. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha akkor töltöd be a 18at amikor tart a tanév akkor köteles vagy még tanulni viszont tudtommal könnyebb dolgod van mert egyes dolgoknál nem kell szülői bele egyezés így akár átmehetsz estire is vagy hasonlók. De nem értelek ezt az 1 évet ki bírod és jobban jársz ha végig csinálod mert már minden szakmához érettségi kell.
2011. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom elmagyarázni, de belekényszerülök otthagyjam, de nem értem, ha én már betöltöttem a 18 életkoromat, ott van papíron, akkor mit fognak mégis csinálni? Bevisznek intézetbe mikor már rég 18 vagyok? Vagy elvisz a rendőrség szintén mikor már 18 éves vagyok? Valahogy nem értem ilyenkor mégis a törvény mit csinálna, mert tudom jönnek az értesítések, pénzbüntetés, utána a családból kiszakítanak, és védelembe vesznek hogy bejárjak, de hova már 18 évesen? Ha én most úgy döntök ott hagyom az iskolát akkor ők azzal nem igen tudnának mit kezdeni mert papíron ott van 18 életévemet betöltöttem, de nem szeretném otthagyni csak a mostaniból kiiratkozni és beiratkozni egy másikra estire.
2011. okt. 16. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!