Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a szüleimmel?

Hogyan közöljem a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Jelenleg vendéglátói (szakács) szakképzésre járok, mert 1 éve a sikertelen egyetemi felvételi után muszáj volt találnom valamit amivel elfoglalhatom magam s egyben szeretek csinálni. Még lenne egy évem, de az 1 év alatt rájöttem hogy tény hogy szeretem ezt csinálni, de csak mint "hobby szinten" vagyis érzem hogy a jövőmet nem tudnám ebben a szakmában sehogyan se elképzelni, már csak azért sem mert ez a szakma rengeteg idegeskedés, megaláztatás, felelősség, stb.-vel jár, s előbbi nem az én műfajom.

Szóval hiába van egy évem szeretném ezt az egészet minnél előbb abbahagyni és rendesen dolgozni, elsősorban egy olyan szakmában amit szeretek is csinálni.

Csak kérdés hogy a szüleimnek hogy mondhatnám ezt el, hogy értessem meg velük hogy azt nézzék mi a jó nekem és hogy csak így tudok sikereket elérni a jövőben?


2011. okt. 16. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
kinyomtatod most amit írtál egy papírra eléjük állsz és felolvasod, ennyi kész vége!.!
2011. okt. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 bánomisén ***** válasza:

És mi a szakmád? És miért nem dolgoztál benne eddig?

Vagy most kezdenéd el tanulni? És ha egy év múlva rájössz, hogy az is csak hobbi?


Szerintem fejezd be ezt a sulit, legyen valami végzettséged, utána még mindig tanulhatsz mást, ha akarsz, akár egyetemre is jelentkezhetsz.

2011. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt hittem erre hogy komolyabban megfogom kedvelni és tényleg el tudom vele képzelni a jövőmet, de rájöttem hogy mivel jár és most már csak kényszermunkának érzem :/
2011. okt. 16. 23:24
 4/8 anonim ***** válasza:
és mit gondoltál dolgozni a suli mellett/helyett?
2011. okt. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Bármi olyanban aminél tényleg úgy érzem hogy szeretem csinálni, s közel áll a személyiségemhez
2011. okt. 16. 23:30
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg komoly tanácsokat kértem nem kérdéseket
2011. okt. 16. 23:32
 7/8 anonim ***** válasza:

most mi a problémád? hogyan mondd el a szüleidnek?

pontosan úgy, ahogy ide leírtad. más szakmában tudnád magad elképzelni, ezért inkább hanyagolod a szakács sulit.

vagy az a problémád hogy mit dolgozzál? vagy pontosan mire vagy kíváncsi...

2011. okt. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 bánomisén ***** válasza:

Hogy a túróban adjon az ember tanácsot, amikor nem lát tisztán? Először akkor kérdez, nem?


Egyébként a választ már megadta az első hozzászóló. Elmondod nekik azt, amit itt leírtál. Szerintem senki sem fog mást mondani.

2011. okt. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!